Każdy ma swój przepis na ogórki kiszone. Zazwyczaj to receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, w końcu smaki domu warto jest przechowywać i kontynuować tradycję z pokolenia na pokolenie. Jednak każdy z nas czasem chciałby spróbować czegoś innego, czy to z ciekawości, czy smakując ogórków kiszonych przygotowanych innym sposobem u znajomych czy rodziny.  I tu pojawia się nasza galeria z różnorodnymi przepisami. Jesteśmy pewni, ze znajdziecie w niej niejeden przepis wart wypróbowania, bo zebraliśmy w tym zestawieniu różnorodne propozycje.

I tak w naszej galerii znalazły się klasyczne domowe ogórki, takie z dodatkiem estragonu, lubiane korniszony czy kiszone małosolne – idealne na początek wiosny. Zachęcamy też do zapoznania się z przepisami na ogórki kiszone Siostry Anastazji.

Dla tych, którzy marzą, by spróbować ogórków kiszonych w smakowych wersjach, polecamy ogórki z przyprawami. Kurkuma, miód, curry, musztarda to świetny sposób, by nasze kiszonki były aromatyczne i zaskakujące w smaku. Z pewnością znajdą niejednego amatora!

Sprawdź też nasz przepis na ogórki w curry!

Ale to nie wszystko! Co jeszcze można zrobić z ogórków? Sałatka szwedzka, ogórki z papryką, czy ogórki do zupy to kilka z naszych propozycji. Zobaczcie wszystkie nasze propozycje w galerii.

Szukacie jeszcze więcej przepisów na ogórki kiszone i nie tylko? Zapraszamy do naszej galerii z przetworami z ogórków!