Na rynku znajdziemy szeroki wybór dzbanków filtrujących wodę. Możemy kierować się pojemnością czy kolorem – tak, aby pasował do stylu naszej kuchni i sprawdzał się w praktyce np. w trakcie posiłków dla dużej rodziny czy do przygotowania jednocześnie ulubionej herbaty i bazowego przepisu na domowy napój roślinny. Przede wszystkim jednak warto wziąć pod uwagę parametry filtra w urządzeniu. Przydatne będą też dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne użycie, jak np. wskaźnik użycia.

Dzbanek filtrujący Provence jest to najnowszy model dzbanka AQUAPHOR, nawiązujący swoim wyglądem do tradycyjnych dzbanków na wodę, które pamiętają z dzieciństwa nawet nasi rodzice, czy dziadkowie. Opływowy kształt, poręczny uchwyt, pokrywka umożliwiająca łatwe i szybkie napełnianie dzbanka wodą oraz bardzo duża pojemność (4,2 litra) to podstawowe cechy dzbanka, który dzięki swojej klasycznej elegancji doskonale wpasowuje się w wystrój każdej kuchni. Dzbanek został wyposażony w we wskaźnik zużycia wkładu, który pokazuje nam kiedy należy wymienić wkład. Idealny do ogrodu na długie i ciepłe letnie dni, kiedy szklanka czystej wody pod ręką zawsze się przyda, ale również na jesienno-zimowe wieczory, do parzenia ulubionych herbat rozgrzewających. AQUAPHOR Provence epatuje śródziemnomorską prostotą, a biały i czarny kolor, w których dzbanek jest dostępny,  dodatkowo wydobywa niepowtarzalny styl i klasę produktu. Ale to nie wszystko! Dzbanek Provence jest niezniszczalny! Dlaczego? Wykonany jest on z odpornego na zarysowania i stłuczenia tritanu. To materiał bezpieczny dla zdrowia i nie przenikający (jak plastik z bisfenolem A!) do wody.

Sercem każdego dzbanka jest jego wkład filtrujący. Zawarta we wkładach Aquaphor wysokiej jakości mieszanka filtrująca z zastosowaniem inteligentnego włókna Aqualen, efektywnie usuwa z wody większość szkodliwych związków, takich jak chlor i jego związki, metale ciężkie (żelazo, ołów, rtęć, miedź, kadm, aluminium), produkty ropopochodne, fenole, zanieczyszczenia mechaniczne oraz usuwa twardość wody zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnych osadów na urządzeniach gospodarstwa domowego. W dzbanku umieszczony jest wkład mineralizujący, nasycający przefiltrowaną wodę dobroczynnym magnezem. Ponadto dzięki wszczepionemu we włókna Aqualen jonom srebra wkład stanowi również znakomite środowisko  bakteriostatyczne. Wymienny wkład filtrujący pozwala na przefiltrowanie nawet do 350 litrów wody, co odpowiada średnio 3 miesiącom bezpiecznego użytkowania w zależności od jakości wody. O wymianie wkładu przypomni specjalny wskaźnik zużycia wkładu, umieszczony na pokrywce.

Jeśli chcesz zasięgnąć opinii specjalistów, wejdź na www.specjalisci.aquaphor.pl i dowiedz się więcej.