Filtrowanie wody ma znaczenie zwłaszcza dla smaku przygotowywanych na jej bazie potraw. Umożliwia również zaparzenie najbardziej wyrafinowanych gatunków herbaty nawet wtedy, gdy woda z kranu jest zbyt twarda, by stało się to możliwe. Producenci ekspresów do kawy zachęcają do korzystania z filtrów do wody (zwłaszcza filtrów osmotycznych) ze względu na wydłużenie żywotności sprzętu z powodu używania miękkiej wody. Twardość i wywoływany przez nią kamień bezpowrotnie niszczy bowiem ważne części kosztownych urządzeń AGD.

Świetnie sprawdzają się w tym ustępie systemy oczyszczania wody pitnej DWM Morion firmy AQUAPHOR, które zapewniają krystalicznie czystą wodę, będąc przy tym na tyle kompaktowymi urządzeniami, że bez problemu mieszczą się w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem.

To duży walor filtrów tego producenta, gdyż mając świadomość niewystarczającej ilości miejsca w kuchni, stworzył filtry dopasowane do współczesnych realiów, które przy swoich niewielkich rozmiarach są jeszcze dodatkowo bardzo wydajne.

Nowoczesny i niezwykle kompaktowy system odwróconej osmozy z wbudowanym zbiornikiem na wodę zajmuje znacznie mniej miejsca pod zlewozmywakiem niż tradycyjny tego typu filtr. Szybka i w 100% skuteczna filtracja, prostota obsługi i najwyższa jakość oczyszczonej wody to podstawowe walory urządzenia, który charakteryzuje się także oszczędnością i 2 razy niższymi kosztami eksploatacji niż tradycyjne filtry odwróconej osmozy. System jest wykonany z bezpiecznych certyfikowanych materiałów, zajmuje bardzo mało miejsca.

Kompaktory filtr do wody, w zestawie z dodatkową baterią do czystej wody, działa na zasadzie odwróconej osmozy. Usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia, takie jak chlor, metale ciężkie, pestycydy, fenole, produkty ropopochodne, a nawet bakterie (99,9%) , pozostałości leków, czy hormony, a także zmiękcza wodę. Dodatkowo mineralizuje oczyszczoną wodę. Wydajny 5-litrowy zbiornik na wodę pozwala na to, by mieć czystą wodę zawsze pod ręką. Sprawdzi się w każdej kuchni. Koszt ok. 1200 zł.