Torty urodzinowe dla dorosłych nie muszą być śmieszne

Gdy słyszy się o tortach dla dorosłych, najczęściej pojawiają się torty o określonych kształtach na wieczory panieńskie lub posiadające śmieszny, a czasem dwuznaczny, wygląd. Aby komuś zrobić taki tort, trzeba znać jego poczucie humoru oraz wiedzieć, że nie poczuje się urażony taką formą wypieku.

Najbezpieczniejsze będzie upieczenie tortu i przełożenie go masą z dodatkiem alkoholu. Biszkoptową podstawę należy nasączyć odrobiną napoju wyskokowego. Zaręczamy, że wtedy nie będą nawet potrzebne śmieszne figurki z masy cukrowej. O ile można darować sobie figurki, o tyle nawiązujący do okoliczności napis na torcie będzie miłym akcentem dla jubilata. W szczególności, że tort przyda się na wiele okazji. Od urodzin przez świętowanie rocznicy spotkania, ślubu i osiemnastki. Torty z alkoholem mogą wyglądać bardzo elegancko i swoją wyrafinowaną konstrukcją  podkreślać uroczysty charakter imprezy.

Zobacz też pomysły na torty urodzinowe dla dzieci!

Torty dla dorosłych - figurki z lukru plastycznego

A jeśli jednak chcemy ozdobić wypiek fantazyjnymi figurkami z masy cukrowej? Wtedy należy zastanowić się, co lubi osoba ,dla której przygotowywany jest tort. Potrzebna będzie odrobina zdolności artystycznych i przypomnienie zajęć plastycznych z czasów szkolnych. Ważne, aby figurki nawiązywały do wydarzenia, które będzie świętowane. Może osoba świętująca przez lata była nauczycielem muzyki i w dniu przechodzenia na emeryturę można zaryzykować i stworzyć tort w kształcie gitary. Możesz także udekorować tort czekoladowymi nutkami lub uformowanymi z lukru plastycznego kluczami wiolinowymi. Doskonałą dekoracją mogą być czekoladowe pralinki, ulubione cukierki lub chrupiące precelki. Tort urodzinowy może nawiązywać wprost do zainteresowań jubilata np.: ulubionego sportu albo serialu, jeśli jest zagorzałym fanem.

Przy przygotowaniu ciast i tortów dla dorosłych ogranicza nas jedynie wyobraźnia. A podpowiedzią niech zawsze będzie hobby jubilata i okazja, na którą tort dla dorosłych ma być przygotowany.

Zobacz:   Jak udekorować tort? - instrukcja krok po kroku