Kapusta pekińska to warzywo niezmiernie popularne w naszym kraju. Co można z niej przygotować? Pierwszy pomysł, jaki wpada nam do głowy to oczywiście surówka z kapusty pekińskiej! Wszelakie surówki i sałatki z kapusty pekińskiej są bardzo popularne w naszym kraju, przede wszystkim jako dodatek do obiadu, ale też często jako przystawka czy imprezowa przekąska. Dlatego też to najlepsze zastosowanie dla kapusty pekińskiej.

Skoro już wiemy, że surówka z kapusty pekińskiej często gości na naszych talerzach, jak sprawić by się nam to danie nie znudziło? Odpowiedź jest prosta - eksperymentować! Przepisy zebrane w galerii dowodzą, że pekinka idealnie łączy się z wieloma warzywami, a nawet i owocami! Do daje olbrzymią możliwość tworzenia własnych kompozycji smakowych. Wystarczy taką sałatkę polać sosem – czy to na bazie oliwy, czy śmietany lub jogurtu i smaczny dodatek do dania głównego gotowy.

Sałatka z kapusty pekińskiej nigdy nam się nie znudzi, dlatego znaleźliśmy dla Was kilkanaście przepisów na nią – sprawdźcie naszą galerię!

Jeśli lubisz surówki, zobacz też naszą galerię, w której króluje surówka z kapusty włoskiej.