Sałatka z ciecierzycy to danie idealne dla osób na diecie. Dlaczego? Bowiem to warzywo strączkowe jest źródłem białka – zastępuje więc mięso, dostarczając organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Dla osób, które chcą wprowadzić do swojego menu więcej warzyw i zrezygnować z mięsa, będzie to idealne rozwiązanie, szczególnie, że ciecierzyca z puszki nie wymaga dodatkowej obróbki, a przygotowanie suchej też nie wymaga wielkiego nakładu pracy (do czego namawiamy).

Co więcej cieciorka to źródło błonnika, który na dłużej utrzymuje uczucie sytości, a niski indeks glikemiczny stabilizuje poziom cukru we krwi. Taka sałatka z ciecierzycy to sposób, by nie podjadać po lekkich i dietetycznych obiadach i ominąć napady głodu, które przytrafiają się, kiedy zmniejszamy na diecie ilość dostarczanych organizmowi kalorii.

Jeśli planujesz przejść na dietę odchudzającą lub chcesz włączyć do swojego menu więcej dań wegetariańskich, zmniejszając ilość spożywanego mięsa, 11 przepisów z naszej galerii wydaje się być daniami idealnymi. Zobacz przepisy i pomysły, z czym łączyć włoski groch, z jakich produktów komponować sałatkę z ciecierzycy i wprowadź ją na stałe do swojego jadłospisu!