Sałatka z czerwoną fasolą to propozycja dla tych, który lubią kolory na talerzu. Jej dodatek sprawia, że nasze danie nabiera barw, a jej wiśniowy kolor świetnie dopasowuje się na przykład do zieleni sałaty czy odcienia czerwonej cebuli. Jednak dopasowanie kolorystyczne to nie jedyna zaleta takiej fasoli.

Sałatka z czerwoną fasolą - ładna, ale i zdrowa!

Czerwona fasola, jak inne nasiona strączkowe, to źródło białka i witamin z grupy B. Warto więc dodawać ją do takich dań, które mięsa nie zawierają, by zaspokoić niedobory organizmu. Dodatkowo, fasola zawiera sporo potasu i fosforu, jest też bogata w żelazo. Obniża poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru we krwi. Sałatka z czerwoną fasolą może więc na stałe zagościć w naszej diecie.

Warto kupić fasolę i ugotować ją samemu. Jeśli decydujemy się na fasolę z puszki, odcedźmy ją przed dodaniem do sałatki. 

Sałatka z czerwoną fasolą - różne wersje

Kolejnym plusem, poza wartościami odżywczymi, jest to, że sałatka z czerwoną fasolą może być przygotowana z wielu składników, bo fasola dobrze łączy się z różnymi warzywami, kaszami czy sosami.  Świetnie smakuje z tuńczykiem i kabanosami, żółtym serem i serem brie. Pasuje do niej także kuskus i makaron oraz ugotowany na sypko ryż. Sałatka z czerwonej fasoli, kukurydzy, groszku i ogórków konserwowych z dodatkiem sosu majonezowego to smaczny pomysł na szybką sałatkę w razie przybycia nieoczekiwanych gości.  Podobnie jak sałatka z sosem curry, który w połączeniu z makaronem, kurczakiem, kukurydzą i fasolą tworzy smaczne i sycące danie.

Zobacz więcej pomysłów w naszej galerii, jak sprawić, by fasola w sałatce zawsze robiła tworzyła danie, które można przygotować w kilka chwil. A jeśli chodzi o dania w kilka chwil, to te sprawdzą się w upalne dni. Przeczytaj nasz artykuł lekki obiad na lato, w którym znajdziesz jeszcze więcej inspiracji na sałatki z czerwoną fasolą, inne sałatki i wiele różnych pysznych dań. 

Sałatka z czerwonej fasoli jest idealna na obiad - udowadniają to świetne przepisy w naszej galerii!