Choć babka drożdżowa wielu z nas może kojarzyć się z ciastem prostym, mało wyszukanym, to wypiek, który dla wielu osób znaczy dużo więcej niż zwykłe ciasto. To dla wielu osób powrót do ciepła rodzinnego domu. Pachnące masłem puszyste ciasto ze słodkim lukrem to wypiek godny każdej okazji, choć wiadomo, że najbardziej kojarzy nam się ze świętami wielkanocnymi.

Taka baba świetnie nada się na Wielkanoc, szczególnie, gdy wzbogacimy ją o smaczne dodatki. Wśród naszych trzynastu przepisów znajdziesz pomysły na mniej lub bardziej wykwintne wariacje – klasyczną babkę z rodzynkami, ale i bardziej zakręcone – babkę z czekoladą i kruszonką, kardamonem i żurawnią albo powidłami. Każda z nich będzie pyszna i będzie apetycznie prezentować się na wielkanocnym stole. 

Dla tych, którzy lubią eksperymenty, znaleźliśmy tez przepis na babkę parzoną, rosyjską babkę paschalną oraz babkę rodem z Austrii.

Jedno jest pewne – niezależnie, jaki przepis wybierzecie – babka drożdżowa to wypiek, który jest wspaniały w swej prostocie.

 

Zobaczcie pozostałe przepisy na ciasta na Wielkanoc:

babka piaskowa w 11 odsłonach

babka ucierana - 11 przepisów

wielkanoc: ciasta na święta

16 przepisów na sernik wielkanocny

mazurek wielkanocny - 17 propozycji

sernik z bakaliami - 18 przepisów

ciasta wielkanocne siostry Anastazji