Czasem każdego z nas nachodzi ochota na coś słodkiego, ale nie zawsze chce się stać w kuchni i przygotowywać wykwintne ciasto. Na takie awaryjne sytuacje polecamy ciasto francuskie z jabłkami.  Zazwyczaj obydwa te składniki mamy w domu, więc przygotowanie z nich czegoś na deser nie zajmie zbyt wiele czasu. To idealne rozwiązanie nie tylko wtedy, kiedy najdzie nas ochota na małe co nieco, ale także, gdy w drzwiach stają niezapowiedziani goście i chcemy uraczyć ich czymś słodkim.

Ale niech Was nie zwiedzie prostota tego deseru! W naszej galerii znajdziecie wypieki proste i szybkie, do których przygotowania potrzebne są dosłownie 3-4 produkty, jak i bardziej rozbudowane receptury. To pokazuje jak obszernym tematem kulinarnym może być proste z pozoru ciasto francuskie z jabłkami. Bo możemy z niego przygotować zarówno proste, choć urzekające róże z jabłek, szybkie rogaliki z nadzieniem, albo trójkątne ciastka skrywające aromatyczne jabłka w środku. Jeśli szukacie większych wypieków - jak szybkie ciasto z jabłkami, czyli ciast, również znajdziecie je w naszej galerii. A osobom, które lubią desery na ciepło, które sprawdzą się szczególnie jesienią i zimą – podsuwamy przepis na pieczone jabłka z czapeczką z ciasta francuskiego.

Zobaczcie też inne pomysły na wykorzystanie ciasta francuskiego na słodko, a jeśli lubicie słodkosci z jabłkami, wypróbujcie też przepis na szarlotkę

Sprawdź również: Ciasto francuskie na słono

Zobacz:krem chałwowy