Desery lodowe w pucharkach z bitą śmietaną, lodowy mus owocowy, owocowy sorbet czy lodowe kanapki… Desery lodowe mają mnóstwo wersji, każda z nich jest pyszna i co ważne latem - orzeźwiająca. Wiadomo, że nie trzeba przygotowywać do nich domowych lodów, choć wiadomo, te są najlepsze, zdrowsze i smaczniejsze niż te kupione w sklepie.

Takie desery z lodami mogą zastąpić nawet najwykwintniejsze ciasto, szczególnie w upalne dni. To też świetny sposób, by podać lody w nowym, ciekawym wydaniu niż klasyczne gałki w pucharku czy wafelku. Nie zapomnijmy o dodatkach – orzeszkach i bakaliach, startej czekoladzie, świeżych owocach, bitej śmietanie czy słodkiej polewie. To dzięki nim ze zwykłych lodów wyczarujemy desery lodowe jak z najlepszych lodziarni!

Zanim jednak zabierzemy się za lody, warto dowiedzieć się, jak zrobić lody - zobacz naszą galerię z aż 19 przepisami na lody domowe. Polecamy też galerię z przepisami na lody owocowe, które z pewnością przydadzą się, kiedy będziesz chciał zrobić samodzielnie desery lodowe

Poznaj, jaką jeszcze formę może przybrać deser z lodami i zobacz wszystkie przepisy na desery lodowe