Magda Gessler od ponad dziesięciu lat pomaga licznym restauracjom osiągnąć sukces. Właśnie w swoich licznych programach zdradza tajniki pysznych dań. Często widzimy jak zrobić delikatny pasztet, kremową zupę czy puszyste ciasto. Oto zebrane przez nas triki i sposoby pani Magdy Gessler na puszyste ciasto drożdżowe, ciasto na pizzę oraz elastyczne ciasto na pierogi.

Ciasto drożdżowe

Gdy zastanawiacie się jak zrobić idealne ciasto drożdżowe, to Magda Gessler przychodzi z pomocą. Poza dużą ilością jajek, znana restauratorka używa smalcu. Dodatkowy tłuszcz sprawi, że ciasto pozostanie długo wilgotne i sprężyste. Masło uszlachetni wygląd, nada kuszącego zapachu i pozostawi maślany smak. A smalec pozwoli zachować długo świeżość. Innym sposobem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie, jest dodawanie utłuczonych ziemniaków do ciasta drożdżowego.  Warto stosować, szczególnie, gdy przyświeca wam idea nie marnowania.  Możecie wykorzystać ziemniaki, które zostały po obiedzie.

Zobacz także:  Buchta - słodka drożdżówka nie tylko na podwieczorek

Ciasto na pizzę

Teorie na temat najlepszej pizzy chyba choć raz usłyszał każdy widz Kuchennych Rewolucji. Podstawową zasadą jest nie opadanie spodu do pizzy. Magda Gessler zwraca uwagę na jakość ciasta i wygląd spodu do pizzy. Naprawdę wartościowa jest pizza, która uchwycona, idealnie utrzymuje się w dłoni. Ciasto na pizzę Magdy Gessler posiada jeden sekret. Najlepszy przepis na ciasto na pizzę  to zostawienie zaczynu na 12- godzinne fermentowanie. Wtedy dodaje się pozostałą część mąki, wody, oliwy i szczypty soli. A następnie zostawienie ciasta na właściwe wyrastanie przez dwie godziny.

Ciasto na pierogi

W czasie kręcenia Kuchennych Rewolucji wielokrotnie program skupiał się na kuchni polskiej i zmieniał menu na pierogi. Rewolucje okazywały się przeprowadzone z różnym sukcesem. Sposobem na idealne ciasto na pierogi Magdy Gessler jest niedodawanie jajek do ciasta. A także długi wyrabianie ciasta, aż będzie gładkie i elastyczne. Przepis ma zawierać jedynie mąkę, wodę i odrobinę soli. Ciasto na pierogi bez jajek to sposób na wegańskie pierogi. Wystarczy dobrać odpowiedni farsz zawierający na przykład kaszę gryczaną i grzyby lub soczewicę.

Zobacz też: Dania wielkanocne Magdy Gessler – pyszne przepisy na klasyki