Na długość życia w ok. 20 procentach wpływają czynniki genetyczne. Cała reszta zależy jednak od naszego stylu życia. Żeby cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją przez wiele lat ważne jest unikanie stresu, aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Pomóc może też picie eliksiru długowieczności.

Mieszanka na długie i zdrowsze życie - z czego się składa?

Olej lniany uważany jest za najzdrowszy na świecie. Jest cennym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 oraz budulcem tkanek. Reguluje przemianę materii, obniża poziom złego cholesterolu oraz chroni przed nowotworem płuc, piersi i prostaty. Zawiera też witaminy A, C, E, z grupy B, a także minerały, takie jak wapń, fosfor, magnez, miedź i cynk.

Z kolei sok z cytryny wykazuje bardzo silne działanie antybakteryjne, a zawarty w cytrynie błonnik reguluje trawienie i wpływa na poprawę pracy jelit. Sok z cytryny zapobiega także tworzeniu się kamieni nerkowych oraz pomaga organizmowi przyswoić odpowiednią ilość żelaza.

Jak zrobić napój z 3 składników, wspierający organizm?

Skuteczny eliksir zdrowia, witalności i długowieczności przygotujecie bardzo prosto. Potrzebujecie tylko:

  • 1-2 łyżki oleju lnianego 
  • 1-2 łyżki soku z cytryny
  • 1/3 szklanki wody

Wszystko razem należy dokładnie wymieszać. Taką mieszankę najlepiej jest pić 3 razy dziennie po małym kieliszku. 

Pamiętajcie, żeby do waszej mieszanki użyć cytryn ekologicznych oraz oleju lnianego z pierwszego tłoczenia, ponieważ to produkt, który nie jest poddany procesowi rafinacji. Wówczas jest pełnowartościowy i możecie mieć pewność, że zawiera wszelkie składniki odżywcze, które pozytywnie wpłyną na naszą kondycję zdrowotną.

Nieoczyszczony olej lniany (6-7 łyżek) możecie też zmiksować z białym, chudym serem i naturalnym jogurtem. Dzięki temu kwasy tłuszczowe omega-3 szybciej wchłoną się w przewodzie pokarmowym.