Szparagi – przepisy” to jeden z częściej wyszukiwanych terminów w internecie w maju i czerwcu. Ty też jej szukasz? Mamy dla Ciebie pomoc! Nasza galeria to mała ściąga i baza aż 23 szparagowych pomysłów, które warto wypróbować, kiedy sezon w pełni. Nie musisz szukać dalej – przepisy na najciekawsze dania znajdziesz u nas! Są one różnorodne i sprawdzą się nie tylko jako dania obiadowe!

Jak przygotować szparagi?

Pizza, risotto, sałatki, makaron ze szparagami, frittata, czy tarta - do tych wszystkich dań przydadzą Ci się szparagi. Najprościej jest zjeść szparagi w formie sałatki. Wystarczy obieraczką do warzyw wykonać podłużne paski, polać świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, oprószyć zmielonym pieprzem i odrobiną parmezanu. Przepisy można zmieniać i dostosowywać, w zależności od tego, jakie inne składniki masz akurat pod ręką. W sezonie szparagowym warto wypróbować niejeden nasz przepis, bo czas, kiedy możemy delektować się tym warzywem jest stosunkowo krótki!

Zanim jednak przystąpisz go gotowania, przeczytaj nasz artykuł jak przygotować i ugotować szparagi, dzięki któremu poznasz sprawdzone patenty na te zielone i białe łodygi. Przepisy natomiast wybierz z naszej galerii.