Kalafior– warzywo praktycznie całoroczne, choć najlepiej smakuje wczesnym latem. Wtedy jest młody i niewiele trzeba mu dodatków, bo sam w sobie smakuje pysznie. Niestety wielu z nas nie dostrzega walorów kalafiora, podając go w monotonny dość sposób z bułką tartą i masełkiem, zrażając tym samym potencjalnych smakoszy do tego warzywa.

Sekretem smaku kalafiora jest technika jego gotowania. Najpopularniejszym błędem jest zbyt długie trzymanie w wodzie i rozgotowywanie warzywa. To dlatego kojarzy się z nieapetycznym, zbyt miękkim produktem. Do gotowania kalafiora przygotujmy odpowiednio duży garnek, dobrej jakości wodę i minutnik, aby kontrolować długość gotowania.

 

A jak się okazuje, to biało-zielone warzywo to składnik, który nie tylko pasuje do wielu dań, ale i może być podstawą do stworzenia czegoś pysznego, gdzie gra ono główną rolę. Do czego pasuje najlepiej? Zup, sałatek, dodatku do makaronów, mięs, zapiekanek i jeszcze więcej!  Pomysłów szukajcie w naszej galerii, tam kalafior na 28 sposobów.