marysiaz

marysiaz

Chrzanów

O mnie:

Mogę śmiało stwierdzić, że gotowanie mam we krwi. Od małej dziewczynki siedziałam razem z moją Mamą w kuchni. Zaczynałam od obierania bakalii, krojenia owoców, mieszania galaretek, ucierania masła w makutrze, a także obierania warzyw i krojenia składników do sałatki. Czas mijał, a ja dostawałam coraz to nowe wyzwania. Natłuczone jajka, zważone masy i pocięte palce dały pierwsze efekty. W wieku 8 lat upiekłam pierwszy raz sama ciasto od podstaw - Murzynka. Później przerzucałam się na ciasta kruche, ciasteczka przekładane dżemem, owocowe itp. Moja przygoda z gotowaniem powoli nabierała tempa. Na uroczystościach rodzinnych nie brakowało moich potraw i łakoci, jednak prawdziwy przełom nastąpił, gdy gotowanie codziennych obiadów musiałam przejąć na swoje barki. Szkoła, sprzątanie i gotowanie stały się moimi obowiązkami. W końcu nadszedł czas, gdy zawinęłam skrzydła z rodzinnego gniazdka i założyłam własną rodzinę. Teraz gotuję dla moj

Liczba przepisów: 267

Obserwujących: 3

 
Wiadomość
Użytkownik marysiaz w dniu 05.05.2016 09:37 skomentował:

Śledź po japońsku

Użytkownik marysiaz w dniu 05.05.2016 09:26 skomentował:

miodownik

Użytkownik marysiaz w dniu 10.09.2015 10:31 skomentował:

Deser kiwi z lodami malinowymi

Użytkownik marysiaz w dniu 28.05.2015 07:36 skomentował:

Ciasto piaskowe

Użytkownik marysiaz w dniu 06.05.2015 10:28 opublikował przepis:

Kostka kokosowa

Pewnie każdy z Was zna to ciasto. Mi było dane robić je pierwszy raz w życiu... ba! Nawet dzień przed jego przygotowaniem pierwszy raz go jadłam! Zadziwiające, ale prawdziwe. Każdego kogo o nie pytałam kojarzył je z dzieciństwa. Ja pamiętam mazurka....
Użytkownik marysiaz w dniu 06.05.2015 10:26 opublikował przepis:

Tarta z kiszoną kapustą i morelami

Dlaczego tak lubimy tarty? Bo można je podawać na słodko lub słono z przeróżnymi dodatkami. Dla nas tarta jest tak uniwersalna jak pierogi, ale jest z nią zdecydowanie mniej roboty.
Użytkownik marysiaz w dniu 06.05.2015 10:21 opublikował przepis:

Idealne ciasto na tartę II

Panie i Panowie, przedstawiam Wam mój drugi idealny przepis na spód do tarty. Gdy planujecie zrobić ją jako słodką przekąskę do kawy zamiast soli dodajecie cukier. Jeżeli natomiast chcecie ją przygotować na wytrawnie, ciasto doprawiacie solą.
Użytkownik marysiaz w dniu 06.05.2015 10:19 opublikował przepis:

Chałka z marcepanem i wiśniami

Już chyba z 5 razy przymierzałam się do tego, aby dodać przepis na chałkę. I tym razem mi się udało. Mój A. był w pracy więc nikt mi jej nie skubał przed zrobieniem zdjęć, mogłam spokojnie sobie wszystko przygotować :-)
Użytkownik marysiaz w dniu 06.05.2015 10:13 opublikował przepis:

Naleśniki z pokrzywą z farszem z białego sera i wędzonego łososia

Pokrzywa świetnie sprawdziła się w moich naleśnikach. A jej smak? Niebiański! Podobny trochę do szpinaku, ale tylko podobny, bo dużo lepszy :-)
Użytkownik marysiaz w dniu 06.05.2015 10:11 opublikował przepis:

Szybkie przekąski z ciasta francuskiego

Bardzo proste i bardzo szybkie w przygotowaniu przekąski z ciasta francuskiego to moja propozycja na dni, kiedy odwiedzą nas niezapowiedziani goście, gdy dopadnie nas mały głód lub gdy zaplanujemy sobie leniwy wieczór spędzony pod kocem w asyście filmu i lampki czerwonego wina.

To może cię zainteresować