Przepisy na ciasto ambasador

Ciasto ambasador

Ciasto czekoladowe, które dosłownie rozpływa się w ustach... Ambasador to elegancki deser pełen tego, co najlepsze: ma subtelny alkoholowy posmak, masę bakaliową oraz galaretkę z brzoskwiniami. Wbrew pozorom ciasto Ambasador jest lekkie i niezbyt słodkie, dlatego doskonale sprawdza się na mniejsze i większe okazje – może umilić rodzinne spotkanie albo spokojny wieczór we dwoje. Myślisz, że przekładane ciasto czekoladowe z dużą ilością masy musi być mdłe? Sprawdź, jak przygotować ciasto Ambasador i przekonaj się, że tortowa kostka nie zawsze jest przesłodzona.

Liczba przepisów: 5

Porady na pyszne ciasto ambasador

Tak naprawdę ciasto Ambasador można urozmaicić dowolnymi bakaliami – od rodzynek i posiekanych orzechów po suszone śliwki, żurawinę i alkohol. Przygotowując ciasto najlepiej wykorzystywać składniki w temperaturze pokojowej. Zbyt ciepłe powodują, że ciasto jest mniej puszyste, zbyt zimne sprawiają, że wypieki są gęste i ciężkie. Osoby, które chcą nieco ułatwić sobie zadanie mogą upiec jeden blat biszkoptowy, który potem należy przekroić na pół.

Zamienniki do ciasta ambasador

Ciasto Ambasador z alkoholem to typowo świąteczny wypiek, którego niepowtarzalny smak wiele osób wciąż pamięta z dzieciństwa. Dzięki temu wilgotne ciasto czekoladowe doczekało się różnych wariacji. Można przygotować je w wersji wegetariańskiej – taki wypiek pozbawiony jest masy i galaretki, a główną rolę odgrywa pyszna orzechówka.

Co ciekawe, Ambasador może być również wegański! Zamiast masła dodaje się wtedy zblendowane banany i odrobinę oleju albo oliwy z oliwek. W zastępstwie oleju świetnie sprawdza się mleko roślinne: kokosowe, migdałowe lub orzechowe. Nie jadasz jajek? Ich zamiennik do ciasta Ambasador to na przykład aquafaba, czyli płyn z ciecierzycy. Można też wykorzystać mus jabłkowy albo jogurt roślinny.

Jak długo przechowywać ciasto Ambasador?

Ciasto kostka Ambasador to tortowy przekładaniec o charakterystycznym czekoladowym smaku. Ze względu na dużą ilość masy wypiek po upieczeniu powinien odczekać w lodówce co najmniej kilka godzin, a najlepiej całą noc.

Czekoladowy Ambasador musi być przechowywany w lodówce – dzięki temu dłużej zachowa smak i świeżość. Ciasto biszkoptowe zaraz po upieczeniu jest miękkie i elastyczne, ale dość szybko wysycha, dlatego warto schować je do szczelnego pojemnika. W przeciwieństwie do ciasta kruchego, które bez owoców i dodatków może być przechowywane nawet kilka tygodni, Ambasador należy spożyć maksymalnie w ciągu dwóch, trzech dni.

Chcesz dłużej cieszyć się smakiem swoich wypieków? Ciasto przekładane kremem idealnie nadaje się do mrożenia! W ten sposób wydłużysz jego czas spożycia nawet do trzech miesięcy.

To może cię zainteresować