PrzyslijPrzepis.plhttp://www.przyslijprzepis.pl/images/logo.png19874Wołowina w winnej kapuściehttps://www.przyslijprzepis.pl/media/cache/default_view/uploads/media/recipe/0003/85/81a7c599b51e63a331a4e3714877d1d68b811f9f.jpeg42883216http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/wolowina-w-winnej-kapuscie-4
400 g wołowiny na pieczeń
1/2 małej główki czerwonej kapusty (400 g)
3 cebule szalotki (120 g)
1,5 szklanki czerwonego wytrawnego wina (375 ml)
3 łyżki suszonej żurawiny
2 łyżki oleju
1 płaska łyżeczka ziół prowansalskich
1 łyżka mąki pszennej lub kukurydzianej
sól
pieprz
Sposób przygotowania przepisu:
Wołowina w winnej kapuście
1.
Wołowinę kroimy na plastry, rozbijamy, oprószamy pieprzem. W szybkowarze rozgrzewamy olej, obsmażamy mięso z obu stron i odkładamy na talerz.
2.
Na tłuszcz pozostały po smażeniu mięsa wkładamy szalotkę, pokrojoną w półplasterki i podsmażamy do zeszklenia.
3.
Kapustę cienko szatkujemy, dodajemy żurawinę, szczyptę soli i zioła prowansalskie. Wkładamy wszystko do zeszklonej szalotki, mieszamy i chwilę razem dusimy.
4.
Zdejmujemy szybkowar z ognia. 2/3 kapusty wyjmujemy do miseczki, pozostałą rozkładamy równą warstwą na dnie szybkowaru. Na kapuście układamy posmażone mięso i przykrywamy pozostałą kapustą. Całość zalewamy winem i dodajemy sok, który wydzieli się z mięsa. Zamykamy szybkowar.
5.
Zagotowujemy, kiedy zacznie wydobywać się para, zmniejszamy płomień i gotujemy 35 minut.
6.
Zdejmujemy szybkowar z ognia i otwieramy zgodnie z instrukcją.
7.
Wyjmujemy mięso i odstawiamy w ciepłe miejsce, a kapustę oprószamy mąką, mieszamy i zagotowujemy, chwilę gotujemy mieszając. Doprawiamy solą i pieprzem.
8.
Na półmisek wykładamy kapustę, a na wierzchu układamy mięso. Podajemy z ziemniaczanym puree.
Porady
Cebule szalotki można zastąpić czerwoną cebulą.
Ładowanie
Trwa ładowanie...
Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników
Musisz być zalogowany do serwisu, aby dodać zdjęcie
Komentarze