Rosół z własnej gęsi

0 (0 ocen)

  • Dla 6 osób
  • Łatwy

Dziś u nas rosołek pyszny bez chemii i konserwantów ponieważ z naszej wychodowanej gęsi. I nie zgodzę się z przemądrzałymi że rosół z jednego rodzaju mięsa to nie rosół. Ten kto się nie zna niech nie komentuje. Właśnie wam udowodnię że z jednego rodzaju mięsa też można zjeść przepyszny rosół a zwłaszcza jak jest swojskie mięsko i do tego dużo warzyw oraz zieleninki. Nasz rosół jest dziś wspomnieniem z dzieciństwa a mianowicie dlatego że podany z ziemniakami a nie makaronem.

  • Dla 6 osób
  • Łatwy

Składniki:

  • 1,5 kg porcji z gęsi ( u mnie skrzydła, kuper, szyja, część z żebrami, serce, wątroba, żołądek i łapki ),

    2 marchewki 300 g,

    1 duży korzeń pietruszki ( lub kilka małych swoich 7 - 8 szt. ),

    2 łyżki czubate liści pora,

    1 czubata łyżka selera,

    3 łyżki suszonych warzyw,

    4 ziarenka ziela angielskiego,

    1 liść laurowy,

    1,5 łyżeczki przyprawy doprawka,

    2 kostki magii ( mam niemiecką ),

    1 średnia cebula,

    2 łyżki natki pietruszki.
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Zupy Rosół

Rosół z własnej gęsi - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • rosół 1. Na początek do garnka wlać trzy i pół litra wody, włożyć umyte części gęsie oraz marchew pokrojoną dowolnie i korzenie pietruszki. Zagotować zebrać powstałe szumowiny, zmniejszyć gaz i gotować na wolnym ogniu tak aby rosół tylko pyrkotał. Do gotującego się na bardzo wolnym ogniu rosołu dodać przyprawę np. doprawka, wsypać suszone warzywa dla ładniejszego zapachu, dodać liście pora i selera pokrojone dowolnie oraz ziela angielskie i liść laurowy i dalej gotować całość na bardzo wolnym ogniu.
  • rosół 2. W trakcie gotowania się rosołu na wolnym ogniu po upływie tak mniej więcej dwóch godzin przygotować magii w kostkach i dodać je do gotującego się rosołu i nadal gotować go na wolniutkim ogniu ( czym mniejszy ogień przy gotowaniu się tym rosół będzie bardziej klarowny ). Po upływie trzech godzin dodać cebulę opaloną na gazie lub kuchni kaflowej i pogotować chwilę z cebulą. Na koniec dodać natkę pietruszki, zagotować i zdjąć z ognia.
  • rosół 3. Ugotowany rosołek podałam z ugotowanymi ziemniakami jeśli ktoś nie lubi można podać z makaronem. Przed podaniem w salaterce lub miseczce można posypać świeżo zmielonym pieprzem czarnym. Rosół wyszedł tak smaczny że nic nie zostało, dodatkowo do miseczki dodałam mięso oskubane ze skrzydła.
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Polska Gotowanie Obiad

Podobne przepisy

To może cię zainteresować