Pączki z nadzieniem i posypką malinową

4.5 (169 ocen)

  • 2 godz.
  • Więcej niż 10 osób
  • Średni

Tradycyjne pączki z domowym bezpestkowym dżemem malinowym i posypką z cukru pudru z dodatkiem wanilii oraz liofilizowanych malin.

  • 2 godz.
  • Więcej niż 10 osób
  • Średni

Składniki:

  • Składniki:
    1 kg mąki pszennej typ 405
    15 żółtek
    500 ml mleka
    2 łyżki cukru
    100 g świeżych drożdży
    łyżka zakwasu chlebowego
    łyżka masła
    pół łyżeczki soli
    szczypta szafranu namoczona w 50 ml spirytusu
    łyżeczka esencji waniliowej
    otarta skórka z jednej wyszorowanej, wymytej pomarańczy

    Do smażenia olej kokosowy

    500 g domowego dżemu malinowego(bez pestek)

    do posypania cukier puder wymieszany z ziarenkami wanilii oraz pokruszonymi malinami liofilizowanymi
Wystaw ocenę:

4.5 (169 ocen)

Zobacz również:

Ciasta Pączki

Pączki z nadzieniem i posypką malinową - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • ciasto 1. Do dzieży robota kuchennego przesiewamy mąkę, dodajemy pokruszone drożdże, zakwas i resztę składników na ciasto o temperaturze pokojowej. Końcówką hak wyrabiamy jednolite ciasto. Formujemy kulę przykrywamy, odstawiamy w zimne miejsce na noc, aby wolno wyrastało.
  • ciasto 2. Ciasto po nocnym wyrastaniu wyrabiamy ręką, formujemy kulę, przykrywamy i pozostawiamy na pół godziny. Tę czynność powtarzamy jeszcze dwukrotnie.
  • pączki 3. Z wyrośniętego ciasta formujemy kulki (u mnie po 80 g każda), wykładamy na stolnicę, przykrywamy, pozostawiamy do wyrośnięcia.
  • pączki 4. Wyrośnięte pączki ostrożnie wkładamy na silnie rozgrzany olej. Smażymy pod przykryciem w płytkim i szerokim garnku, by swobodnie, nie stykając się, pływały w tłuszczu.
    Smażenie pod przykryciem powoduje, że pączki równo wyrastają, dzięki czemu uzyskamy złotą obwódkę.
  • pąćzki 5. Gdy pączki od dołu się zrumienią obracamy je i smażymy z drugiej strony już bez przykrycia.
    Drewnianą wykałaczką sprawdzamy czy są usmażone (wykałaczka powinna być sucha).

    Usmażone wyjmujemy, osączamy z tłuszczu na ręcznikach papierowych.
  • pączki 6. Ciepłe pączki za pomocą szprycy nadziewamy dżemem. Następnie posypujemy cukrem pudrem wymieszanym z rozkruszonymi na pył liofilizowanymi malinami i wanilią.

Porady

Wszystkie składniki ciasta powinny być o temperaturze pokojowej. Dzięki zimnemu wyrastaniu i odrobinie zakwasu chlebowego pączki nawet na drugi dzień zachowują świeżość. Aby pączki nie nasiąkały tłuszczem podczas smażenia należy: - dodać do ciasta spirytus, który zapobiega nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu, - ograniczyć dodatek cukru do ciasta, który powoduje przypalenie się pączków. Smak wyrówna słodkie nadzienie, lukier lub cukier puder. - smażyć w płaskich rondlach pod przykryciem, w dużej ilości nagrzanego tłuszczu, aby mogły swobodnie pływać, a po przewróceniu na drugą stronę, należy smażyć już bez przykrycia, - do smażenia należy używać tłuszczów o wysokiej temperaturze dymienia np. smalec, olej kokosowy - przestrzegać właściwej temperatury tłuszczu - niska powoduje nasiąkanie ciasta tłuszczem, wysoka - przypalanie, - po usmażeniu szybko odsączamy z nadmiaru tłuszczu układając pączki na papierowych ręcznikach, - należy przygotować ciasto o odpowiedniej gęstości - za twarde nie wyrośnie - za rzadkie wchłonie podczas smażenia zbyt dużo tłuszczu, - pączki należy smażyć w o odpowiedniej temperaturze tłuszczu - sprawdza się ją wrzucając mały kawałek ciasta na próbę - we właściwie nagrzanym tłuszczu ciasto rośnie i się rumieni,

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Maliny

Redakcja poleca

REKLAMA

Notka redakcyjna

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Podobne przepisy

To może cię zainteresować