Grzybowa z makaronem

0 (0 ocen)

  • 30 min
  • Dla 5 osób
  • Łatwy

Czy lubicie szybkie w gotowaniu zupki ? Dziś podam wam przepis na grzybową ze swojskich solonych grzybów opieniek z makaronem. Można również dodać inne grzyby jakie lubicie. Ja opieńki po prostu kocham to jedne z moich ulubionych. Opieńki mogę jeść dosłownie ze wszystkim np. z dodatkiem jajek, czy również wykonać z nich różne pyszne sosy a już w zalewie octowej to niebo w gębie. Ja wiem grzyby nie mają żadnej wartości lecz dodanie ich do zup smakują rewelacyjnie.

  • 30 min
  • Dla 5 osób
  • Łatwy

Składniki:

  • 600 g porcji rosołowych,
    1 marchew 70 g,
    550 g grzybów solonych ( u mnie opieńki leśne ),
    1 łyżka suszonej włoszczyzny,
    1,5 szklanki dowolnego makaronu ( u mnie drobne kolanka szklanka poj. 210 ml ),
    20 g natki pietruszki,
    10 g świeżego kopru,
    3 ziela angielskie,
    1 liść laurowy,
    200 ml śmietany 30 %.
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Zupy

Grzybowa z makaronem - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • zupa 1. Na początek ze słoików przełożyć grzyby w soi i opłukać ich co najmniej w dwóch wodach w zależności jak były solone ja robiłam swoje na zimę, opłukane przelać na durszlak aby ociekły z nadmiaru wody. W międzyczasie do garnka wlać dwa litry wody dodać porcję rosołową z kury lub dowolną jaka kto woli, wkroić marchew pokrojoną w dowolny sposób i całość zagotować. Jak już wywar się zagotuje dodać suszoną włoszczyznę i gotować na wolnym ogniu do pełnej miękkości mięsa na porcji.
  • zupa 2. Jak już w wywarze mięso na porcjach jest wystarczająco miękkie wyjąć całą porcję do ostudzenia a do wywaru wsypać makaron i na wolnym ogniu gotować go do miękkości. Gdy makaron jest już miękki dodać ocieknięte z wody grzyby i chwile pogotować jakieś piętnaście minut, w międzyczasie dodać ziela angielskie oraz liść laurowy.
  • zupa 3. Gdy zupa pogotowała się wyznaczony czas wkroić wypłukany świeży koper oraz natkę pietruszki również pokrojoną drobniej zamieszać i lekko zagotować. Następnie wlać śmietanę zamieszać i lekko zagotować, zdjąć z ognia. Zupę należy jeść jeszcze gorącą do smaku można dodać świeżo zmielony pieprz czarny. Zupy nie trzeba dosalać ze względu na solone grzyby.
  • zupa 4. Zupa wyszła bardzo smaczna i zawiesista a raczej kleista to za sprawą dobrze zrobionych grzybów. Jeśli lubicie szybkie i pożywne zupki to serdecznie polecam ten przepis. Jeżeli ktoś nie lubi gęstych zup to wystarczy dodać szklankę makaronu i będzie rzadsza. Uwielbiam gdy w zupie grzybowej jest dużo grzybów, można je lekko pokroić na mniejsze części jeżeli nie lubimy dużych kawałków.
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Grzyby

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Polska Gotowanie Obiad

Podobne przepisy

To może cię zainteresować