Zwykłe buraczki, choć niezwykłe w smaku. Niebanalne i oryginalne połączenie warzyw i owoców w smaczną jarzynkę idealną jako dodatek do obiadu. Warto spróbować – polecam!
PrzyslijPrzepis.plhttp://www.przyslijprzepis.pl/images/logo.png19874Buraczki zasmażane z pomarańcząhttps://www.przyslijprzepis.pl/media/cache/default_view/uploads/media/recipe/0008/33/buraczki-zasmazane-z-pomarancza_7.jpeg35002625http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/buraczki-zasmazane-z-pomarancza
850 – 900 g obranych, gotowanych czerwonych buraków
1 średniej wielkości obrana pomarańcza (bez skórki - ok. 150 g)
2 nieduże obrane białe cebule (łącznie 220 g)
2 obrane ząbki czosnku
2 łyżki masła
4 łyżki gęstej śmietany lub jogurtu naturalnego
2 łyżki octu 10%
1 łyżka musztardy sarepskiej
1 łyżka sosu Worcester
1 łyżka jasnego sosu sojowego
1 łyżeczka cukru trzcinowego nierafinowanego
po 1 łyżeczce suszonych ziół – natki kolendry, oregano, estragonu
½ łyżeczki suszonego rozmarynu
1 łyżeczka całych nasion kminku
½ łyżeczki mielonego imbiru
¼ łyżeczki papryki ostrej mielonej
sól do smaku
pieprz biały mielony do smaku
Sposób przygotowania przepisu:
Buraczki zasmażane z pomarańczą
1.
W szerokim rondlu rozpuścić masło, dodać posiekane cebulę i czosnek, wlać sos Worcester i sojowy oraz wsypać cukier, natkę kolendry, oregano, estragon, rozmaryn, kminek, imbir i ostrą paprykę. Składniki dusić 10 min, często mieszając. Następnie dołożyć pokrojone w małą kostkę buraczki i całość dusić jeszcze 5 min. Po tym czasie dodać pokrojoną na małe cząstki pomarańczę, dołożyć musztardę i wlać ocet. Całość wymieszać i podgrzewać 2 – 3 min. Na końcu dodać śmietanę/jogurt, wymieszać i jeszcze chwilę podgrzewać. Jarzynkę doprawić do smaku solą oraz białym pieprzem. Danie podawać na ciepło.
Ładowanie
Trwa ładowanie...
Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników
Musisz być zalogowany do serwisu, aby dodać zdjęcie
Komentarze