Białe róże cukrowe

4.5 (186 ocen)

Przepiękne białe róże do samodzielnego wykonania.

Składniki:

  • - 3 łyżeczki żelatyny
    - 1/4 szkl. gorącej wody
    - 3 łyżeczki glukozy w proszku
    - 40 dag cukru pudru
    - kilka kropel aromatu migdałowego do ciast
    - żółty barwnik spożywczy (w proszku) + ewentualnie biały

    - mały pędzelek
    - kieliszek wody
Wystaw ocenę:

4.5 (186 ocen)

Zobacz również:

Torty Desery Babeczki Babeczki Muffinki

Białe róże cukrowe - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Żelatynę zalać gorącą wodą, mieszać aż się zupełnie rozpuści. Dodać 3 łyżeczki glukozy w proszku i ponownie wymieszać aż do całkowitego rozpuszczenia.
    Cukier puder wsypać do szerokiej miski. Cały czas mieszając łyżką cukier puder, dolewać stopniowo do niego rozpuszczoną żelatynę z glukozą. Dodać kilka kropel aromatu migdałowego i zagnieść gładkie i elastyczne "ciasto". W razie potrzeby podsypywać jeszcze cukrem pudrem. Uformować wałek, odciąć 1/3 jego części i dodać do niego odrobinę żółtego barwnika spożywczego w proszku. Ponownie zagnieść, aż barwnik równomiernie rozejdzie się w masie. Włożyć do woreczka, żeby masa nie wysychała.
    Pozostałą część masy plastycznej zagnieść i uformować z niej wałek. Można wgnieść odrobinę białego barwnika.
  • 2. Z żółtego wałeczka odciąć plaster grubości ok. 3-4 cm. Pozostałą część masy cukrowej włożyć do szczelnego woreczka foliowego i odłożyć na bok. Odkrojony kawałek masy podsypać lekko na stolnicy cukrem pudrem i rozwałkować na placuszek grubości ok. 2-4 mm.
    Kieliszkiem wykrawać małe kółka i od razu wrzucać je do torebki foliowej.

    Podobnie zrobić z biała częścią masy plastycznej. Pamiętać należy przy tym, że więcej powinno być białych płatków (do zrobienia środka jednej róży używałam 2 żółtych płatków).
  • 3. Każde kółeczko z jednej strony spłaszczyć palcami aby było cienkie, ale nie rozrywało się i żeby kształtem przypominało płatek.
    Pierwsze kółko żółte zwijamy w rulonik lekko zwilżając jego dolną część pędzelkiem umoczonym w wodzie. Na niego ciasno nakładamy kolejny żółty płatek- cieńszą częścią u góry (również lekko zwilżony od dolnej wewnętrznej strony, którą będzie bezpośrednio przylegał do poprzedniego płatka ), zwijamy i lekko dociskamy do podstawy. Dokładamy (ale już biały) następny płatek odrobinę wcześniej niż skończył się płatek poprzedni. Tak, aby płatki lekko na siebie nachodziły. Czynność powtarzamy do momentu aż kwiat zacznie przypominać kształtem różę i osiągnie wybrana przez nas wielkość.
    Na koniec dociskamy dolną część różyczki.
  • 4. Odkładamy różyczkę do wysuszenia, najlepiej na odwróconą do góry dnem wytłaczankę po jajkach.
    Po ok. 3 godzinach odkrawamy brzydką dolną końcówkę, odwracamy do góry nogami i ponownie suszymy.
    Najlepiej pozostawić róże tak na cała noc.

Porady

Barwnika dodajemy w zależności od tego, jak intensywnego koloru mają być róże. Po wyschnięciu kwiaty przechowywać w suchym miejscu, bez dostępu wilgoci. Nie zamykać w pojemniku próżniowym. Kwiaty nie nadają się do dekorowania tortu z bitą śmietaną. Różyczki są jadalne.

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Cukier puder Glukoza Masa Masa plastyczna

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Obiad

Podobne przepisy

To może cię zainteresować