Torcik truskawkowy to idealne ciasto na małe i duże okazje. Nie jest tak pracochłonny jak klasyczny tort z truskawkami, bo w wielu przypadkach nie trzeba piec do niego kilku biszkoptowych blatów, a zawsze zachwyca!

Jak zrobić torcik truskawkowy? Pomysłów jest wiele, czego dowodem są przepisy zebrane w naszej galerii. Może to być zarówno lekki jak piórko torcik z mascarpone, klasyczne ciasto z galaretką i zatopionymi w niej owocami, tort z kremem truskawkowym czy lodowy torcik z truskawkami. Najważniejsze jest, by truskawki były pachnące i słodkie – wtedy połowa sukcesu za nami, bo smak truskawek w takim torciku pełni kluczową rolę.

Jeśli chodzi o resztę dodatków, zależą one od tego, jaki pomysł na torcik truskawkowy mamy. Jeśli chcemy przygotować coś na upalny dzień, polecamy desery lodowe i lekkie torciki przypominajace sernik, do których potrzebna będzie kremówka. Ważne jest także przygotowanie takiego torcika z wyprzedzeniem, by masa zdążyła się schłodzić.

Jeśli chcemy przygotować torcik z galaretką jak na przykład to ciasto truskawkowe z galaretką bez pieczenia, też lepiej zrobić to z wyprzedzeniem, bo galaretka też potrzebuje czasu, by stężeć. Ciasto biszkoptowe można upiec wcześniej, a przed przygotowaniem nasączyć je ponczem, dzięki temu będzie wilgotne.

To tylko część pomysłów - wiele niebanalnych przepisów na torcik truskawkowy znajdziecie w naszej galerii. Zobaczcie!

 

A jeśli szukacie innych przepisów, nie tylko na tortick truskawkowy, ale i na wypieki i desery z truskawkami, zobaczcie nasze artykuły:

ciasto ucierane z truskawkami

biszkopt z truskawkami

tarta z truskawkami

ciasto z truskawkami

deser z truskawkami