Choć nasza galeria dedykowana jest słodkościom na Tłusty Czwartek, przyda się ona też wcześniej. W końcu karnawał już trwa, a pączki czy faworki warto przygotować nie tylko raz do roku! Zobaczcie naszych 25 przepisów na Tłusty Czwartek, wybierzcie coś dla siebie, przetestujcie i już teraz uraczcie bliskich słodkościami. Przeczytajcie też nasz artykuł Jak smażyć pączki i faworki z radami, jak przygotować te słodkości, by nie były tłuste i zawsze się udawały. Jeśli zdecydujecie się na przygotowanie pączków, zajrzyjcie do artykułu Czym nadziewać pączki.

 

Nasze zestawienia to zarówno klasyczne przepisy na pączki z marmoladą domowe kruche faworki czy karnawałowe róże. Jednak znajdą tu coś dla siebie także te osoby, które w tym roku na Tłusty Czwartek szukają odmiany. Małe pączki z serka homogenizowanego to rozwiązanie dla tych, którzy marzą o pączkach, ale nie chcą poświęcać czasu na długie stanie w kuchni i zabawę z ciastem drożdżowym. Te małe kulki robi się dużo szybciej, a do tego są wilgotne, puszyste i zawsze się udają.

 

Pomyśleliśmy także o osobach, które swoje słodkości będą przygotowywały z wyprzedzeniem a nie w Tłusty Czwartek. Pączki z ziemniakami można usmażyć dzień przed, bo dodatek ziemniaków do ciasta sprawia, że te dłużej są świeże. Podobnie działa wspomniany już serek, który dodany do ciasta sprawia, że ciasto jest także bardziej puszyste i wilgotne.

 

Poszukiwacze przepisów na lżejsze i mniej kaloryczne desery też nie powinni być zawiedzeni. Oponki pieczone w piekarniku czy pączki bezglutenowe i bezcukrowe to alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie mogą zaszaleć w ten szczególny dzień. My jednak jesteśmy zdania, że tego dnia nie warto sobie odmawiać i warto w karnawale choć raz pozwolić sobie na odrobinę słodkości.  

 

Zobacz też inne nasze galerie na karnawałowe słodkości na Tłusty Czwartek 2018:

20 przepisów na pączki

przepisy na faworki

7 przepisów na pączki serowe

karnawałowe słodkości

Zobacz także: Tłusty Czwartek 2020 - najlepsze przepisy na pączki i faworki