Kocham słodkości! Szczególnie cieszą w towarzystwie dobrej kawy lub aromatycznej herbaty i nie widzę powodu, aby nie jeść ich od samego rana. Zwykle jednak o takiej porze sięgamy po zdrowe wersje słodkich wypieków - ciastka owsiane, muffiny z mąki pełnoziarnistej lub pulchne ciasta, które słodki smak zawdzięczają dodatkowi bananów (wypróbuj przepis na chlebek bananowy) lub innych owoców. Zobacz zebrane przez nas przepisy na pyszne śniadanie.

Słodkie śniadanie - gofry

Czasem zdarza nam się zaszaleć i zjeść po prostu drożdżówkę, ale chętnie wybieramy wypieki z mąki orkiszowej lub innej zdrowszej niż biała pszenna. W tym zestawieniu nie zabrakło jednak też zdrowej i pożywnej wersji sernika oraz moich ukochanych gofrów - znam wiele sposobów, aby je "odchudzić" i "uzdrowić" nie odbierając nic z chrupkości i obłędnego smaku.

Polecamy je szczególnie na weekend, bo wtedy mamy więcej czasy na pieczenie i oczekiwanie, a przy tym możemy się cieszyć obłędnym zapachem roznoszącym się po całym domu i smakiem jeszcze ciepłych ciastek i bułeczek. Jeśli jednak macie czas i chęci, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaserwować takie śniadanie choćby w środę - co prawda drożdżóki wymagają nieco czasu, ale muffiny piecze się przecież raz-dwa!

Zobacz też: śniadanie na słodko na 25 sposobów