Ponieważ do śledzi pasuje wiele składników, sałatka śledziowa pozwala na liczne eksperymenty i tworzenie niebanalnych połączeń smakowych. Jeśli znudziła Wam się klasyczna sałatka śledziowa, warto znaleźć coś nowego, spróbować nowych połączeń smakowych i pożenić rybę z nowymi składnikami. A może co roku podajecie jedynie śledzie w oleju i szukacie innego pomysłu na zaserwowanie ich bliskim na Święta? W naszej galerii znajdziesz więc coś dla siebie! Od klasycznego śledzia pod pierzynką na połączeniu tej ryby z żurawiną kończąc.

Sałatka śledziowa - sprawdzone przepisy

My nie lubimy nudy w kuchni, dlatego na wszelkie uroczystości na stole lądują nie tylko śledzie w olejuśledzie w śmietanie, śledzie z cebulą czy śledzie po kaszubsku ale serwujemy też sałatkę ze śledzia z różnorodnymi dodatkami. Zawsze jest to inna kompozycja, różne składniki – bakalie, grzyby, warzywa, przyprawy, sosy, owoce. Dzięki nim sałatka ze śledziem jest niebanalną potrawą, tak jak np. sałatka śledziowa warstwowa. Abyście mieli wybór, w naszym zestawieniu zgromadziliśmy kilkanaście pomysłów na śledzie w różnych odsłonach - bardziej klasycznych, ale i nieco egzotycznych. Jeśli zdecydujecie się na przygotowanie jakiegoś przepisu na Wigilię, z pewnością zaskoczycie swoich gości.

Warto jednak pamiętać, że taka sałatka jest najlepsza, kiedy składniki się „przegryzą”, zróbcie ją więc odpowiednio wcześniej, by ryba miała czas, by nabrać smaku. Kopalnią pomysłów jest nasza galeria, w której znajdziecie aż 15 przepisów na sałatkę śledziową! Wypróbuj też nasze przepisy na śledzie. A może kapusta z grzybami? Sprawdź przepis! Polecamy też przepis na bigos