Choć tradycja świętowania halloween nie jest w Polsce bardzo popularna, warto obejrzeć nasze przepisy i wybrać coś dla siebie. Upiorne dania to zabawny element, który rozbawi małych i dużych. Niekoniecznie trzeba celebrować to święto, ale jesteśmy pewni, że podanie takich przekąsek to fajny pomysł nie tylko dla najmłodszych. Również i dorośli z poczuciem humoru roześmieją się na widok jabłkowych szczęk czy babeczek mózgów, które wyglądają jak prawdziwe. Jeśli akurat 31 października organizujecie imprezę, polecamy wprowadzić nasze przepisy na halloween do menu. Z pewnością zapadnie ona gościom w pamięć!

Halloween - przepisy na słodko

W czasie świętowania ostatniego dnia października najczęściej sięga się po wypieki na bazie dyni. Właśnie wtedy prym wiodą tarty, ciasta lub bułeczki na bazie przecieru dyniowego. Innym również popularnym warzywem wykorzystywanym do jesiennych wypieków jest marchewka. Ona również w doskonały sposób przybrać formę muffinek w upiornych kształtach. Do tego można ją udekorować konfiturą wiśniową lub żurawinową, która nada deserom krwistego wyrazu. 

Poza tym wierzymy, że niebanalnie podane dania przekonają do jedzenia nawet największych niejadków, więc jeśli spodobają im się paluchy wiedźmy czy mumie z parówek, warto spróbować i przekonać ich do jedzenia.

A tym, którym jeszcze mało, polecamy własnoręcznie zrobiony lampion z dyni - przeczytaj artykuł Dynia na halloween – jak zrobić lampion z dyni, w którym znajdziesz video-instrukcję z wycinania lampionu.

Zobacz nasze przepisy na halloween i znajdź coś przerażającego!