Przepis na pasztet świąteczny zazwyczaj mamy swój, sprawdzony, przygotowujemy z tradycyjnej, często rodzinnej receptury. My jednak zawsze zachęcamy do próbowania nowych smaków  i wykorzystywania sprawdzonych  pomysłów innych użytkowników. Dlatego polecamy Wam pasztety, które prezentujemy w aż 18 wersjach.

Świąteczny pasztet - mięsny specjał

Oprócz domowych wędlin i sałatek na święta, w wielu kuchniach w okresie przedświątecznych przygotowań powstaje pasztet domowy. Najczęściej przygotowuje się go z różnego rodzaju drobiu (kurczaka, indyka, gęsi czy kaczki), ale też czerwonego mięsa, jak wieprzowina. Warto wziąć pod uwagę też mniej znane rodzaju mięsa, w tym dziczyzny, i wypróbować przepis na pasztet z królikaJest więc z czego wybierać, wszystko zależy od tego, z jakiego mięsa pasztet świąteczny chcemy przygotować i jakie dodatki do niego nam odpowiadają. Do przygotowania pasztetów przyda się odpowiednia forma - może to być keksówka.

Zobacz jeszcze więcej świątecznych przepisów! A jeszcze więcej pasztetów. nie tylko mięsnych, czeka w galerii. Sprawdźcie też nasze przepisy na śledzieA może kapusta z grzybami? Zobacz też przepisy na pasztet wegetariański!