Z pewnością każdy, kto robi je w domu, ma swój przepis na pączki, jednak nasza galeria to dowód na to, że jest na nie wiele sposobów. Świat pączków jest ogromny i mamy spory wybór, jeśli chcemy przygotować je własnoręcznie. Po pierwsze pączki mogą mieć różne kształty – od klasycznych okrągłych dużych kulek z nadzieniem z marmolady czy dżemu, przez mini pączki, pączki owalne,aż po oponki, czyli pączki z dziurką.

 

Przepis na pączki - sposoby przygotowania

Różne są też sposoby ich przygotowania – możemy do ciasta dodać piwo, by było ono bardziej puszyste, wykorzystać serek homogenizowany (zobacz galerię 7 przepisów na pączki serowe), który sprawi, że pączki będą wilgotne. Możemy też poeksperymentować i wykorzystać przepis na pączki z samych białek, szczególnie, gdy zostaną nam one po smażeniu faworków. I co najważniejsze, żeby zmniejszyć ilość kalorii – pączki możemy upiec w piekarniku, zamiast smażyć je w głębokim tłuszczu. Przeczytaj więcej jak smażyć pączki i faworki oraz poradnik czym nadziewać pączki - dzięki nim z łatwością przygotujesz te słodkie kule w domu.

 

Przepis na pączki - nadzienie

Nie zapomnijmy też o różnych nadzieniach pączków – klasyczną konfiturę z róży lub dżem warto zastąpić nadzieniem z advocatu, bitą śmietaną, karmelem czy kremem cytrynowym, które wzniosą nasze paczki na jeszcze wyższy poziom smaku i oczarują wszystkich, którzy po nie sięgną. Zawsze to ciekawa odmiana i kto wie, może taka nowa wersja posmakuje bliskim na tyle, że przepis wejdzie na stałe do tłustoczwartkowego repertuaru. Zobacz więc naszą galerię i wybierz przepis na pączki, który wypróbujesz w tym roku! A zajadając własnoręcznie przygotowane słodkości, przeczytaj  skąd wziął się Tłusty Czwartek i tradycja jedzenia pączków.