Programy Magdy Gessler to skarbnica pomysłów na domowe posiłki. Można wybierać pośród prostych przepisów podkręconych wyjątkowymi przyprawami lub daniami zainspirowanymi posiłkami z kuchni hiszpańskiej lub włoskiej. Często też sięga do tradycji poszczególnych regionów prezentując nowy sposób na znane dania. Zebraliśmy najpopularniejsze pomysły na dania inspirowane przepisami pani Magdy Gessler. 

Kotlety schabowe - przepis na obiad

Dobrze znamy dźwięk rozbijania mięsa wieprzowego na niedzielne schabowe. Magda Gessler w wielu programach powtarza, aby mięso przygotować dzień wcześniej i macerować je w mleku z dodatkiem pokrojonej cebuli w piórka. Dzięki temu kotlety będą delikatne w smaku, a struktura rozpływająca się w ustach. Ważny jest również wybór mięsa o różowym kolorze i o marmurkowym wyglądzie. Podobieństwo do marmuru zagwarantowane jest przez delikatne przerosty tłuszczu, które nadają mięsu soczystości. W restauracjach Magdy Gessler korzysta się z mięsa wieprzowego z hodowli świń rasy złotnickiej. Poza samym mięsem ważny jest tłuszcz, na którym smaży się kotlet schabowy. Najczęściej poleca się masło klarowane albo smalec. Natomiast sekretem smacznych kotletów mielonych będzie moczenie bułek w mleku oraz zeszklenie pokrojonej cebuli na tłuszczu, a następnie dodanie ich do zmielonego mięsa.

Pierogi - przepis na ciasto

Magda Gessler często poleca na obiad pierogi. Wielokrotnie zamieniała podupadające lokale na pierogarnie z prawdziwego zdarzenia. Sekretem doskonałych pierogów jest użycie gorącej wody, przesianej mąki i szczypty soli. Aby ciasto było miękkie i elastyczne, unika się dodawania jajek do ciasta. Gdy już macie dobrze wyrobione ciasto, możecie faszerować je serem z ziemniakami w tradycyjnej wersji – pierogi ruskie. Ciekawostką jest, że w niektórych regionach Polski przywykło się wyrabiać pierogi na słodko, z dodatkiem suszonej mięty.

Zupy - przepis na rozgrzewające danie

Zupy to trzeci pomysł na obiad Magdy Gessler. Za każdym razem udowadnia, że jest eksperymentatorką smaku a jej wyobraźnia nie ma granic. Najbardziej pamiętnym patentem na zakwas z buraków jest dodanie skórki obranej z jabłka i zostawienie do fermentacji z kromką chleba na prawdziwym zakwasie. Z czasem otrzymamy intensywnie bordowy zakwas o delikatnym jabłkowym zapachu. Taki zakwas możemy wykorzystać do esencjonalnego barszczu czerwonego, nie tylko od święta. Kolejny pomysł na obiad Magdy Gessler to wykorzystanie koniaku podczas gotowania zupy grzybowej. Alkohol wyparuje, ale pozostawi wyrazisty smak.

Zobacz też: Dania wielkanocne Magdy Gessler – pyszne przepisy na klasyki

Zobacz też przepisy na dietetyczny obiad!