Co jest najważniejsze przy dobrym śniadaniu? Z pewnością bułeczki śniadaniowe to podstawa!  Bez dobrego pieczywa nawet najlepsze dodatki nie będą smakowały tak, jak powinny, będzie im czego brakować. Domowe pieczywo to doskonała baza do pysznych kanapek. Warto zatem zakasać rękawy i upiec pyszne bułeczki. Gwarantujemy, że nie zawiedziecie się, a może będzie to Was nowy nawyk w kuchni! Warto więc wstać w weekendowy poranek trochę wcześniej i przygotować domowe pieczywo.

Przepis na bułeczki

Bułeczki maślane to znakomity wypiek, który wykonacie z kilku podstawowych składników. Można korzystać z przepisów z dodatkiem masła, oleju albo mleka. Wykonane z dodatkiem serka twarogowego dłużej zachowają świeżość. Warto pamiętać, że bułki na śniadanie można przygotować z wieloma dodatkami. Można sięgnąć po czarne oliwki, suszone pomidory, a wierzch ciasta posypać czarnuszką lub makiem. W tym może ograniczyć was jedynie wyobraźnia. 

 

Mamy dla Was kilka propozycji, by zacząć pieczenie bułeczek śniadaniowych. Wybraliśmy 19 przepisów, zarówno na bułki słodkie i słone, z dodatkami lub bez. To proste przepisy, które zawsze się udają! Przekonajcie  się sami. 

Zobacz wszystkie przepisy na bułeczki śniadaniowe oraz przepisy na chleb