Nadeszła wreszcie pora, by zadać najważniejsze pytanie tej zimy – kiedy jest Tłusty Czwartek 2017?Śpieszymy z odpowiedzią dla wszystkich oczekujących – największe pączkowe obżarstwo w tym roku wypada 23 lutego. To już niedługo, dlatego warto się dobrze przygotować na ten jeden dzień w roku, kiedy kalorie się nie liczą. Z naszą galerią przygotujecie prawdziwe smakołyki na koniec karnawału czyli Tłusty Czwartek!

W związku ze zbliżającym się świętem, stworzyliśmy dla Was galerę, w której znajdziecie najlepsze i najciekawsze przepisy na karnawałowe słodkości, które warto przygotować w tym roku. Zebraliśmy tu klasykę gatunku – przepisy na pączki i faworki, których nie powinno zabraknąć na Waszych stołach. W końcu Tłusty Czwartek 2017, jak i każdy inny, właśnie wokół tych dwóch smakołyków się kręci. Zanim zabierzecie się za przygotowanie swoich ulubionych karnawałowych łakoci, przeczytajcie nasze poradniki czym nadziewać pączki i jak smażyć pączki i faworki, które ułatwią Wam pracę w kuchni.

 

Nasze zestawienie to kilkanaście przepisów i jesteśmy pewni, że każdy, nawet najbardziej wymagający łasuch, który chce przygotować coś na koniec karnawału własnoręcznie, znajdzie coś dla siebie. Bo mamy tu zarówno klastyczne, tradycyjne pączki nadziewane marmoladą, jak i bardziej fit wersję – pączki pieczone. Dla mniej wprawionych, polecamy pączki serowe– zarówno pączki całuski, czyli oponki, jak i małe pączki w kształcie kulek. Nie muszą one rosnąć, nie są na drożdżach – robi się je szybko i bez problemu. A dla tych, którym jeszcze mało. Znaleźliśmy pomysły na pączki hiszpańskie i wiedeńskie, czyli popularne gniazdka.

Jednak na Tłusty Czwartek 2017 polecamy Wam także usmażyć górę faworków. Również w przypadku tych przepisów zadbaliśmy o najbardziej wymagających. W naszej galerii znajdziecie nie tylko popularne przepisy na smażone faworki, ale także ich pieczoną wersję dla tych, którzy tego dnia nie chcą rezygnować z diety. Jeśli czujecie niedosyt, zobaczcie naszą galerię karnawałowy przepis na faworki, w której znajdziecie jeszcze więcej pomysłów na te kruche ciasteczka w różnych wersjach.

 

Zobaczcie też przepisy na Tłusty Czwartek 2018.

Zobacz także: Tłusty Czwartek 2020 - najlepsze przepisy na pączki i faworki