Co roku każdy z nas zadaje sobie pytanie, kiedy jest dzień, kiedy można bez wyrzutów sumienia jeść pączki. Tłusty Czwartek 2016 wypada 4 lutego. I właśnie wtedy przed cukierniami pojawiają się kilometrowe kolejki łasuchów.

Nam nie chce się stać w długich kolejkach, dlatego pączki przygotowujemy w domu. I to samo polecamy Wam, a żeby ułatwić Wam pracę, przygotowaliśmy tę galerię z przepisami. Wybraliśmy dla Was garść propozycji – to hity na Tłusty Czwartek! Różnorodne paczki – klasyczne z marmoladą, mini pączki, oponki z dziurką. Jeśli wolicie odejść od klasyki, wybierzcie pączki light z piekarnika, pączki na serku lub te, do których dodaje się ziemniaków. Te dwie ostatnie propozycje to gwarancja wilgotnego i puszystego pączka, warto więc wypróbować nasze przepisy.

 

Polecamy Wam też kilka sprawdzonych tricków, jak smażyć pączki i faworki, które przydadzą się, jeśli zdecydujecie się, by smakołyki na Tłusty Czwartek 2016 przygotować samodzielnie. Przeczytajcie też nasz poradnik – czym nadziewać pączki, z którego dowiecie się nie tylko o tym, jak nałożyć nadzienie do pączka, ale i jaki smak warto wybrać.

 

A podjadając juz gotowe paczki, zachęcamy, by odkryć z nami tajemnicę, skąd się wziął Tłusty Czwartek!

Zobaczcie też pomysły na Tłusty Czwartek 2018.

Zobacz takżeTłusty Czwartek 2020 - najlepsze przepisy na pączki i faworki

Zobacz:  7 przepisów na pączki serowe