Łosoś to jedna z najpopularniejszych ryb konsumowanych przez Polaków. Żeby szybko nam się nie znudziła, warto podawać go na różne sposoby. Jednym z nich jest tarta z łososiem. 13 przepisów zebranych w tej galerii to dowód na to, że pomysłów na to danie jest wiele. Co ważne, możecie wybierać pomiędzy łososiem świeżym, kupionym jako filet lub wędzoną rybą podzieloną na plastry. Z każdym tym składnikiem tarta z łososiem będzie smakować przepysznie!

Przejdźmy do praktyki - tarta z łososiem daje szerokie pole do popisu w kuchni. Łosoś bardzo lubi się z równie zdrowym szpinakiem, co tworzy z takiej tarty danie niezwykle smaczne i zdrowe. Równie zdrowa jest tarta z łososiem i brokułami, a do tego ciekawie prezentuje się na talerzu. Podobne smaczne połączenie to łosoś i ricotta – kremowy serek i delikatny, choć wyrazisty w smaku wędzony łosoś, to kolejny faworyt w naszym zestawieniu. Jak widać, tarta z łososiem na różne oblicza i to od naszego upodobania smakowego i dostępnych składników zależy, jaki dokładnie przepis przygotujemy.

Tarta z łososiem z założenia powinna być przygotowana na kruchym cieście - domowym, dobrze wyrobionym i po minimum 30 minutach chłodzenia. Jeśli jednak nie mamy tak dużo czasu, możemy wykorzystać ciasto francuskie - dobrze uformowane w formie na tartę będzie pięknie się prezentować. Więcej pomysłów, by tarta z łososiem nie była nudna, znajdziesz w naszej galerii. A taka tarta to także idealne danie na lekki obiad na lato, choć jeśli się postaramy i podzielimy na zgrabne kawałki to sprawdzi się też w pomysłach na dania na Sylwestra.

Sprawdź: Tarta czy kisz? - 30 pomysłów na pyszne dania

Zobacz też nasze pomysły na tarty na słodko.