Tarta z jabłkami to pyszny sposób na wykorzystanie jabłek, kiedy późnym latem i jesienią są one pełne smaku.  Zazwyczaj ciasto z jabłkami idealnie łączy się z cynamonem, orzechami i rodzynkami, ale w naszej galerii mamy różnorodne przepisy, dzięki którym dowiedziemy, że to nie jedyne pyszne połączenie.

Bo jak się okazuje kwaskowe jabłka idealnie pasują do kremu budyniowego, a jeśli jabłka przykryjemy dodatkowo bezową pianką, taka tarta będzie pysznym i niebanalnym ciastem.

Jabłka świetnie łączą się z karmelem, dlatego wybraliśmy kilka przepisów, jak klasyczna tarta tatin, która dowodzi prawdziwości naszego twierdzenia. Polecamy też zdrowszą wersję wypieków, jaką jest tarta z jabłkami z ciastem owsianym oraz ciasto w wersji dla dorosłych – z dodatkiem białego wina.

Tym, którzy nie lubią długo siedzieć w kuchni, polecamy rustykalną tartę, w której to na rozwałkowane kruche ciasto układa się plastry lub ćwiartki owoców i przykrywa brzegami ciasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebujemy ani mnóstwa składników, ani nawet naczynia czy blachy do pieczenia! Koniec końców nie mamy zmywania, a pyszne ciasto z jabłkami jest gotowe w kilka chwil. Pamiętajcie, taka tarta z jabłkami najlepiej smakuje z gałką lodów!

Szukasz więcej wypieków z jabłkami? Zobacz galerie: ciasto z jabłkami - 37 przepisów i przepis na szarlotkę - 30 pomysłów.

Zobacz też przepisy na ciasto francuskie z jabłkami!