A pomysłów na różnorodne połączenia smakowe znamy wiele, czego dowodem jest nasza galeria, gdzie tarta z ciasta francuskiego ze szpinakiem występuje w aż 14 wariacjach. Najbardziej klasyczne to chyba mariaż szpinaku i sera – najczęściej greckiej fety, włoskiej ricotty lub parmezanu. Smak dopełni łosoś – wędzony czy pieczony, który też świetnie smakuje z zielonymi listkami.

Ciasto francuskie ze szpinakiem - przepis na pyszne danie

Kolejnym smakowitym połączeniem jest łosoś i kurczak. I tu danie jakim jest tarta otwiera nam wiele możliwości. Kurczak z brokułem, kurczak z kukurydzą, kurczak z papryką czy kurczak z pieczarkami – wszystkie te połączenia świetnie pasują też do szpinaku.  Nie zapominajmy też o wersji wegetariańskiej tego dania. Szpinak i suszone pomidory, oliwki lub papryka to wyśmienite składniki tarty. Tarta z ciasta francuskiego to także doskonały przepis na użycie suszonych pomidorów, czarnych oliwek i grillowanych warzyw np.: cukinii i bakłażana. 

Nie zapomnijmy też o przyprawach – czosnku, soli, pieprzu i gałce muszkatołowej – bez nich tarta z ciasta francuskiego ze szpinakiem mimo innych dodatków będzie daniem bez smaku.

A jeśli to za mało, zobacz galerię z pomysłami na ciasto francuskie na słono.

Sprawdź: Tarta czy kisz? - 30 pomysłów na pyszne dania oraz Tarta na słodko.