Sałatki na imprezę to nie tylko domena grudnia. Studenci również mogą zaczerpnąć kilka pomysłów na spotkania w gronie znajomych. Hitem okazują się, że przystawki z dodatkiem suszonej żurawiny, wędzonego udka kurczaka, drobnego makaronu oraz sosu jogurtowego. Studenci zazwyczaj przygotowują tanie sałatki, które będą szybką przekąską na imprezę pomiędzy jednym a drugim tańcem.

Pyszne sałatki na imprezę

Przygotowując sałatki na przyjęcie warto inspirować się tradycjami kulinarnymi z całego świata. Sałatka w stylu greckim z fetą i czarnymi oliwkami, meksykańska sałatka  z papryką, oliwkami i czerwoną fasolą albo sałatkę żydowska z przepiórczymi jajkami i śledziami to tylko niektóre możliwości do zaserwowania gościom. Zaletą sałatek jest to, że można nimi szybko rozdzielić większą ilość osób i nie przeszkadzają w dalszej zabawie.

Zobacz: przepisy na świąteczne sałatki 

Sałatki na grilla

Gdy grill bucha od wysokich temperatur i widzimy, że kiełbasy i karkówki skwierczą w ogniu wtedy warto zająć się przygotowaniem sałatki na grilla. Możliwości jest wiele, od sałatek warstwowych począwszy po lekkich kilku składnikowych skończywszy. Na wiosnę i lato warto korzystać z sezonowych warzyw i owoców, które często wymagają jedynie lekkiego skropienia oliwą lub sosem winegret. Sałatka podana wraz z pieczonymi ziemniakami i przyrumienioną karkówką będą pełnoprawną propozycją obiadową. Przyznać należy, że sałatki na grilla poza wartościami odżywczymi  będą cieszyły oko. 

 

Sałatki na Sylwestra

Z końcem grudnia zaczynamy się zastanawiać jakie dania przygotować na wymarzoną domówkę. Sałatki na imprezę są doskonałym wyborem. Można je przygotować z niemal każdych składników. Hitem stają się sałatki z brokułem, sałatki z kurczakiem oraz proste sałatki ziemniaczane w sosie musztardowo-majonezowym. Tradycyjne sałatki ziemniaczane mają swój rodowód w kuchni niemieckiej, ale w Polsce zadomowiły się na dobre. Poza ziemniakami, bazą do sałatek stają się drobne makarony i kasze. Przyjęło się, że sałatki na imprezę powinny być tłuste, treściwe i łatwe w wykonaniu w dużej ilości. Głównie dlatego, że w ostatni dzień roku pije się napoje wyskokowe, które wymagają pożywnych przekąsek. Jeśli jednak liczymy kalorie, możemy przygotować też lżejsze sałatki bez majonezu, na przykład z sosem jogurtowym. 

Sprawdź też przystawki na imprezę

Zobacz:  przepisy na Andrzejki