Sałatka z kaszą jaglaną ma jedną niewątpliwą zaletę – jest to danie zdrowe, smaczne i szybkie do przygotowania. Dlaczego zdrowe? A to dlatego, że kasza ta ma wiele prozdrowotnych właściwości. Po pierwsze jest ona źródłem żelaza i zawiera go więcej niż szpinak. Poza tym działa na organizm odkwaszająco – co ma znaczenie szczególnie wtedy, gdy jemy sporo mięsa. Wpływa na cerę skórę i paznokcie, dodatkowo nie uczula i nie zawiera glutenu.

Czemu zdrowe? Bo w połączeniu z warzywami i dodatkiem białka takim jak mięso, ryby czy warzywa strączkowe sałatka z kaszą jaglaną stanowi pełnowartościowy posiłek. Dostarcza on organizmowi wszelkich niezbędnych mu do prawidłowego funkcjonowania substancji.  

A czemu szybkie? Bo przygotowanie sałatki nie zajmie dłużej niż czas potrzebny na ugotowanie kaszy, a tę dodatkowo można przyrządziś z wyprzedzeniem. Sałatka z kaszą ma bowiem ten plus, że można dodać do niej różne składniki. Warzywa mogą być zarówno świeże, jak i pieczone czy grillowane. Można wybrać ryby wędzone lub wykorzystać resztki np. pieczonego kurczaka z poprzedniego dnia.

Pomysłów jest sporo, kilkanaście znajdziecie w naszej galerii, a inne pomysły na sałatki, nie tylko z kaszą jaglaną, znajdzicie w naszym artykule: lekki obiad na lato. Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz w galerii 22 dania z kaszy jaglanej.

Zobacz też: Sałatka z czerwoną fasolą na 12 sposobów!