Nasi użytkownicy mają mnóstwo pomysłów na przetwory z wiśni. Wypróbuj ich sprawdzone przepisy i przygotuj domowe przetwory, których smak nie może równać się ze słoiczkami ze sklepu.

Takie przetwory jak frużelina czy wiśnie z kompotu nadają się do wypieków. Dzięki temu przetwory z wiśni przydadzą się nie tylko jako dodatek do naleśników czy dodatek do białego sera na kanapce w postaci dżemu czy konfitury, ale znajdą zastosowanie przy słodkich wypiekach, kiedy zimą marzymy o smaku tych owoców.

Wiśnia to owoc, który idealnie nadaje się na przetwory. Nie rozpada się tak bardzo jak truskawki i nie puszcza tyle soku. Co więcej, to właśnie wiśnia łączy się smakowicie z przeróżnymi przyprawami, bakaliami, ziołami, czekoladami czy orzechami. Warto więc zrobić więcej niż zazwyczaj słoiczków z wykorzystaniem tych owoców, szczególnie w różnych połączeniach smakowych, bo przetwory z wiśni to świetna inwestycja na zimę!

 

Szukasz więcej pomysłów na domowe przetwory? Zobacz galerie z przepisami na przetwory z rabarbarem i przetwory z truskawek.