Nalewka z aronii to jedna z najchętniej przyrządzanych nalewek domowej roboty. Ma wiele cech, które sprawiły, że znalazła ona swoich miłośników. Nie dość, że posiada niespotykane walory smakowe, to ma w sobie wiele właściwości leczniczych. Owoc aronii jest bogatym źródłem witaminy C, dlatego idealnie pomoże zwalczyć przeziębienie i nie tylko. Spożywanie wszelakich produktów z dodatkiem aronii sprawi, że nasz organizm zostanie oczyszczony z toksyn, a substancje barwnikowe zawarte w jej owocach wzmocnią nasze naczynia krwionośne. Jeśli pracujecie dużo przed ekranem komputera to spożywanie aronii jest jak najbardziej wskazane – łagodzi ona jego szkodliwe działanie.

Sprawdź też: nalewka z głogu

Nalewka z aronii - jak zrobić

Skupmy się jednak na smaku. Cierpkie owoce aronii nadają przetworom specyficzny kwaskowy posmak. Aronię najlepiej zbierać pod koniec lata i wczesną jesienią. Jeśli chodzi o klimat, który panuje w Polsce, jest on wręcz idealnym sprzymierzeńcem dla odpowiedniego dojrzewania aronii. Nalewkę z aronii możemy przygotować na wiele sposobów i z jeszcze większą ilością dodatków.  Jednym z najczęściej spotykanych przepisów jest ten z wykorzystaniem liści wiśni. Jednak znane są też nalewki z aronii z dodatkiem aromatycznych przypraw takich jak cynamon, kardamon czy imbir.

Zobacz też przepis na sok z aronii z liśćmi wiśni!


Zapraszamy was do naszej galerii przepisów, która zawiera najciekawsze pomysły na przygotowanie domowej nalewki z aronii – jesteśmy pewni, że po jej obejrzeniu puste miejsca w waszych spiżarniach zostaną wypełnione butelkami z tym pysznym trunkiem.