Czym się różnią koktajle odchudzające od innych napojów? Tym, że są tak skomponowane, by podkręcać nasz metabolizm! Zależnie od tego, jakie składniki wybierzemy do przygotowania naszego owocowo-warzywnego drinka, ma on odpowiednie działanie i wpływ na nasze ciało. Koktajle odchudzające możemy przygotować nie tylko z owoców, ale i warzyw lub połączyć obydwa typy produktów. Najważniejsze, by wiedzieć, jakie składniki łączyć.

Jakie produkty warto umieścić w blenderze (niekoniecznie wszystkie razem), by z pozoru zwykły napój pomógł nam stracić na wadze? Jeśli chodzi o owoce są to: winogrona, arbuz, grejpfruty, jabłka i gruszki. Zdrowie znajdziemy też we wszystkich warzywach, ale warte uwagi są ogórki, szpinak, cukinia czy seler.

Przygotowując koktajle odchudzające nie zapomnijmy o przyprawach i dodatkach.  Ostra papryka przyspiesza metabolizm, cynamon pomoże na opanowanie apetytu, a jogurt bałkański organizm będzie trawił dłużej niż inny produkt z półki z nabiałem. Warto dosypać też płatki owsiane czy otręby – źródło błonnika oraz siemię lniane – które ogranicza wchłanianie glukozy.

 

Jeśli szukasz pomysłów na koktajle, zobacz też przepisy na koktajle owocowe.