W niektórych rodzinach przepis na faworki przekazywany jest z pokolenia na pokolenie.U tych, u których tradycja smażenia tego przysmaku w karnawale nie sięga jednak tak daleko, a chcieliby oni spróbować przygotować je własnoręcznie, zebraliśmy najciekawsze przepisy w jednym miejscu. Znajdziecie tu zarówno sprawdzoną staropolską recepturę jak i ten przysmak w nowym wydaniu – na przykład z piekarnika czy lane faworki. Dla każdego coś pysznego!

Faworki to przysmak, który wymaga poświecenia mu czasu, jednak te domowe, własnoręcznie przygotowane smakują o wiele lepiej niż kupione w cukierni. Jeśli dbacie o linię, wybierzcie przepis na faworki w wersji light. Dla miłośników eksperymentów w kuchni mamy faworki przygotowane z trzech mąk i faworki bez jajek. Osoby, które chciałyby odkryć ten smakołyk na nowo, powinny wybrać recepturę z nutą cynamonu lub kokosa, a miłośnikom nowych kształtów polecamy karnawałowe kokardki i lane faworki.

Przepis na faworki to dla Was za mało i jeśli szukacie innych pomysłów na karnawał, zobaczcie galerię przepis na pączki - z 20 propozycjami na Tłusty Czwartek.