Mrożona herbata - lodowy napój

W upalne letnie dni to właśnie mrożona herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów. Chłodzi skuteczniej i zdrowiej niż gazowane, słodkie napoje. Przygotowując domową wersję ice tea, mamy pełną kontrolę nad ilością substancji słodzących i dodatków smakowych. Już kilka łyków ice tea sprawi, że poczujemy przyjemne orzeźwienie. A czym jest właściwie mrożona herbata? To klasycznie zaparzone liście, ale serwowane z kostkami lodu. Podobnie jak w przypadku gorącego napoju warto zadbać o bazowy produkt. Esencja liści herbaty musi być wyczuwalna i odpowiednio komponować się z dodatkowymi składnikami.

Ice tea - jak wybrać herbatę?

Przygotowanie ice tea zacznijmy więc od zaopatrzenia się w odpowiednią, jakościową herbatę. Mrożona herbata z torebek, w których susz nie jest odpowiedniej jakości, będzie po prostu niesmaczna. Dlatego niezmiernie ważne jest czytanie etykiet i sprawdzenie składu herbaty. Warto wziąć pod uwagę produkty ekologiczne, pochodzące ze zrównoważonych upraw. Jeżeli wybierzemy herbatę w liściach, zadbajmy o jej odpowiednie przechowywanie, aby nie zwietrzała. Z kolei w przypadku herbaty w torebkach dobrym rozwiązaniem jest zakup torebek bez metalowych zszywek, dzięki czemu bez obaw możemy wyrzucić je do odpadów bio.

Domowa mrożona herbata - postaw na dodatki

Owoce, syropy czy zioła to tylko niektóre z dodatków, które sprawią, że domowa mrożona herbata będzie smakować naprawdę wyjątkowo. W sezonie letnim możemy zaszaleć, dodając do ice tea kawałki truskawek czy brzoskwiń. Pyszna będzie też mrożona herbata w wersji cytrynowej czy pomarańczowej - te smaki też są znane z produktów dostępnych w sklepach. Domowa mrożona herbata może być dosłodzona zwykłym cukrem, ale zdecydowanie polecamy inne słodkie propozycje, np. miód czy syrop z agawy. Skutecznie orzeźwienie zapewnią zioła z miętą na czele. Możemy dorzucić listki bezpośrednio do ice tea lub przygotowują kostki lodu, dodać do foremki. Będą pięknie się prezentować, a mrożona herbata z pewnością zrobi wrażenie!