Ciasto z galaretką to cała masa pomysłów na słodkie wypieki. To nie tylko sernik z galaretką czy biszkopt z galaretką, która pokrywa owoce. Zobaczcie, jakie przepisy wybraliśmy do tej galerii.

Jak zrobić ciasto z galaretką?

Ciasto z galaretką w wersji najprostszej może nawet nie wymagać upieczenia biszkoptu. Przepis na ciasto z galaretką jest nieskomplikowany. Wystarczy, że do tortownicy wlejemy warstwę galaretki, poczekamy aż stwardnieje i dodamy warstwę kremu, a na to znowu warstwę galaretki. W ten sposób otrzymamy galaretkowy tort.

Jeśli jednak wolimy tradycyjny placek z galaretką, upieczmy biszkopt. Na wierzch możemy przygotować owocowe ptasie mleczko lub po prostu położyć surowe owoce i zalać je galaretką dopasowaną smakiem. Całość powinna dobrze stężeć w lodówce. Ciasto z owocami i galaretką jest jednym z najlepszych wiosennych i letnich deserów.

Zobacz też: Ciasto z malinami - 33 przepisy

Ciasto z galaretką – wspaniały deser

Czy można mrozić ciasto z galaretką? Nie polecamy. Mrozić można biszkopty czy tarty, ale ciasto z galaretką nie bardzo się do tego nadaje. Wynika to z faktu, że po rozmrożeniu galaretka może zmienić konsystencję i ciasto będzie po prostu niesmaczne.

Przepisy na takie ciasta to pomysły na przeróżne wypieki – delikatne ciasta z kremem, przekładane biszkoptowymi blatami, ciasto z pianką i owocami albo tort serowy mieniący się kolorowymi galaretkowymi „okienkami”. Pomysłów jest wiele, warto więc wykorzystać potencjał galaretki, jaki w niej drzemie i wykorzystać ją tak, by nie była jedynie elementem dekoracyjnym ciasta. Zobaczcie wybrane przez nas przepisy na ciasto z galaretką i wybierzcie coś dla siebie! Takie propozycje na pewno sprawdzą się podane jako ciasto na imieniny