Wegetariańskie obiady muszą być posiłkiem pełnowartościowym. Nie może być tak, że wegetarianin zamiast treściwego dania dostaje talerz z ziemniakami i surówką, który różni się tym od dania współbiesiadników tym, że zabrano z niego mięso. Sytuacja, kiedy osobie nie jedzącej mięsa, serwuje się danie wielkości przystawki w postaci sałatki też jest dla niego nie do zaakceptowania.

Wegetariańskie obiady, które będą dobrze smakować i będą posiłkiem zbilansowanym wcale nie są takie trudne do przygotowania. Z naszymi propozycjami zobaczycie, że dania bez mięsa mogą być smaczniejsze i bardziej kolorowe niż te klasyczne z mięsem. Poza tym, dania bezmięsne przełamują nudę, która potrafi czasem się wkradać do naszej kuchni.  

Wybraliśmy dania pełnie witamin, składników mineralnych i co najważniejsze - białka, którego wegetarianom brakuje po odstawieniu mięsa. Dlatego w tej galerii znajdziesz potrawy przyrządzone z warzywami strączkowymi, tofu czy kaszami. Wielość dań do wyboru to dowód na to, że wegetariańskie obiady mogą być ciekawsze od nudnego kotleta! Nawet mięsożercy będą zadowoleni, wystarczy wypróbować nasze przepisy.

 

A jeśli szukacie więcej pomysłów na dania z warzywami, przeczytajcie nasz artykuł o lekkim obiedzie na lato, w którym wiele propozycji również na obiad bez mięsa!

Zobacz też przepisy na dietetyczny obiad!