To chyba najprostszy sposób na własnoręczne lody – wziąć ulubione owoce, zmiksować je, dosłodzić w razie potrzeby, wlać do foremek i zamrozić. Proste pomysły zawsze się sprawdzają, a lody owocowe to świetny sposób na wykorzystanie lata i sezonu na owoce.

Co więcej to samo zdrowie – w końcu powinniśmy spożywać dziennie przynajmniej 5 porcji owoców i warzyw, a w lato powinniśmy nawadniać organizm. Co spełnia powyższe wymagania? Oczywiście lody postacią sorbetu! Zatem lody to smaczna i zdrowa przekąska, po którą warto sięgać. Przeczytaj nasz artykuł lody domowe: przepis na sorbet, w którym zgłębiamy tajniki tego deseru.
 

Jednak nasza galeria to nie tylko sorbety! W końcu lody owocowe powstałe z połączenia owocowego musu i masy śmietankowo-jajecznej to kremowa lodowa rozkosz! Do tego połączenia pasować będzie większość owoców, zaskoczeniem mogą być jednak lody kiwi czy lody arbuzowe, które zazwyczaj kojarzą nam się z lekkimi sorbetami. Takie lody świetnie połączą się z uwielbianymi i najczęściej wybieranymi przez Polaków smakami lodów - chodzi oczywiscie o lody waniliowe i lody czekoladowe.

Kiedy już przygotujecie swoje ulubione lody owocowe, wykorzystajcie je do przygotowania deserów lodowych lub przygotujcie inne domowe lody i stwórzcie pyszne zestawienia smaków.