Kiedy nadchodzi Boże Narodzenie marzy nam się elegancki sernik świąteczny. Idealnie sprawdzi się sernik wiedeński, krakowski, sernik z brzoskwiniami lub sernik królewski czy sernik z rosą – klasyka na polskim stole. Jednak my polecamy wypróbować inne receptury, bardziej związane smakowo z tym, z czym kojarzą nam się święta – bakalie, mak, czekolada, skórka pomarańczowa, pierniki. Dzięki tym dodatkom nasze ciasto będzie aromatyczne, niebanalne i pachnące Świętami. Przygotowaliśmy więc 14 przepisów na sernik na Święta - piernikowy, makowy, pomarańczowy czy cynamonowy.

Niebanalne receptury to to, co odróżnia nasze przepisy od innych receptur. Jeśli macie swój sprawdzony przepis na sernik, warto wykorzystać go jako bazę, dodać tych kilka magicznych składników i stworzyć przepyszny sernik świąteczny. Bardzo łatwo jest zmienić ulubiony przepis w bardziej wykwintny i zachwycający niewielkim wysiłkiem. Jesteśmy pewnie, że Wasi goście się nie zawiodą!

Zobacz też inne przepisy na sernik i inne świąteczne przepisy, m.in na śledzie. A może kapusta z grzybami? Sprawdź przepis!

Zobacz też więcej przepisów na serniki!