Jeśli chodzi o zdrowe słodycze, możliwości są ogromne. Na przykład taka kasza jaglana, z której przygotujemy jaglany sernik – jagielnik, budyń jaglany czy czekoladowe kremy kanapkowe, to niepozorny składnik z ogromnym potencjałem do przygotowywania słodkości.

Sięgnijcie też po tofu – bazę do przygotowania pysznego sernika, jakim jest tofurnik oraz awokado, które idealnie łączy się z czekoladą. Inne warzywa – buraki, cukinia, fasola czy pietruszka, dodane do ciast sprawiają, że są one wilgotne i mniej tłuste. Przeczytaj wiecej, jak pyszne są ciasta z warzywami.

Zapewniamy, że osoby, które takie zdrowe słodycze zjedzą, nie dostrzegą różnicy w smaku. Takie słodycze dają nie tylko przyjemność z jedzenia, ale są niskokaloryczne i co najważniejsze – zdrowe. Warto mieć też na uwadze, że większość z naszych deserów to desery bezglutenowe i wegańskie, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, spełniają więc założenia bardzo modnych ostatnio diet. Zobacz naszą galerię i przygotuj zdrowe słodycze na podwieczorek!