Nie potrzeba wielu zmian, by sprawić, by ptysie za każdym razem nas zaskakiwały swoim smakiem. Wystarczy opanować przepis podstawowy, by te ciastka wychodziły nam perfekcyjnie i eksperymentować ze smakami. I w tym wypadku największe pole do popisu daje nam krem.

Aby ptysie nie tylko pysznie smakowały ale też doskonale prezentowały się na stole i paterze - warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria cukierniczy. Rękaw cukierniczy, tylki czy szpatuły - to gadżety niezbędne do domowego podejścia na ptysie. Przydadzą się też do rozmaitych ciast, tortów i deserów.

W wersji klasycznej ciastka te wypełnione są waniliowym kremem budyniowym, ale wystarczy dodatek skórki cytrynowej, czekolady czy owoców, by nabrał on zupełnie innego smaku. Osobom lubiącym eksperymenty polecamy też zamianę kremu budyniowego na taki przygotowany na bazie mascarpone czy śmietanki kremówki, pamiętajmy jednak, że szybciej podpłynie on wodą, jeśli deser będzie stał zbyt długo. Więcej pomysłów na ptysie, znajdziecie w naszej galerii.