Problemy techniczne

autor: peggi 14.03.2012 11:57

Po zalogowaniu i edycji profilu jako publiczne udostępniam tylko nazwę użytkownika, tymczasem wyświetla się też miejscowość i nazwisko. Mam też problem z dodaniem zdjęcia profilowego :(

20.10.2020 07:55
blondynkagotuje90:

Witam,nie mogę edytytować dodanych przepisów,w sensie opublikowałam i nie ma tego pisaka z edycją ,proszę o pomoc :)

Ewelina, użytkownik nie ma możliwości edytowania przepisu.

Jeśli istnieje taka potrzeba, opisz poprawkę (w którym miejscu i co poprawić lub prawidłowy fragment tekstu) i przyślij wraz z linkiem na PW lub maila.

21.10.2020 22:08

Oko dziekuje ,rozumiem.Bo wcześniej dało radę.Oki jak co to wyśle.;)

18.11.2020 11:40

Właśnie też zauważyłam, że zniknęła opcja edycji. Dlaczego? Trochę to bez sensu, chce edytować dodany przepis, bo niestylistycznie napisałam opis i mnie to drażni. Wysyłanie maila z prosbą o poprawę, z opisem poprawki itd - zbyt wiele zachodu... wolę sama sobie edytować przepis tak, żeby było tak jak ja chce.

18.11.2020 17:32

Aneta, 

Wiem, że jesteście przyzwyczajeni do samodzielnego poprawiania przepisu, jednak nie ma teraz innego sposobu edycji niż zgłoszenie tego redakcji. Przykro mi.

18.11.2020 18:10

Jest to problem z pojmowaniem "prawa autorskiego" - redakcja zawłaszczyła sobie edycję danych, które podajemy na stronie. PrzyślijPrzepis jest jedyną stroną kulinarną, która zablokowała użytkownikom edycję swojego przepisu.

Fakt, każdy użytkownik zaakceptował regulamin, w którym wyraża zgodę na publikację swoich przepisów w momencie dodania go na stronę. JEDNAK, jako redakcja nie powinniście blokować możliwości edycji przepisu. Czy RODO nie mówi o tym, że możemy zarządzać swoimi danymi, które podajemy na portalu PP i każdej innej stronie, na której możemy umieszczać dowolną treść?

Gdyby przepis został opublikowany w gazetce to taka blokada jest zrozumiała, ponieważ treść musi się zgadzać zarówno na stronie, jak i w publikacji papierowej.

Jest to temat zakrawający o prawo autorskie, dlatego warto skonsultować to bezpośrednio z BURDA-MEDIA, nie z Redakcją. Na pytania o tym, dlaczego nie możemy edytować przepisów nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nie otrzymałam też e-maila o zmianach regulaminu na stronie, a każdy użtkownik powinien WYRAZIĆ ZGODĘ na zmianę regulaminu.

18.11.2020 19:03

Nie jestem pewna ale RODO dotyczy chyba tylko danych osobowych a nie treści przepisu.

18.11.2020 19:08

W porządku, zatem zostaje problem prawny.

18.11.2020 19:19
dorota w:

Nie jestem pewna ale RODO dotyczy chyba tylko danych osobowych a nie treści przepisu.

Tak, ale taką daną może być już np. imię i nazwisko, którym podpisujemy zdjęcie w przepisie. I obecnie nie możemy po publikacji przepisu tej danej edytować.

18.11.2020 19:24

To prawda, jakoś nie miałam takiej potrzeby żeby edytować ostatnio przepis. Choć jak wysle się przepis mailem to też nie można go edytować ...

18.11.2020 19:35

Dziewczyny,

W dalszym ciągu dane osobowe możecie dowolnie edytować.

Przepisy również, po zgłoszeniu poprawek do redakcji. Nikt Wam tego prawa nie odbiera, samo "wykonanie" edycji jest po stronie redakcji

W regulaminie są np. informacje o treściach niezgodnych z dobrymi obyczajami (Ewa, Kasia, to przykład, nie mówię, że takie treści Wy publikujecie), które możemy edytować lub wręcz blokować użytkownika, więc powoływanie się na możliwość publikowania dowolnych treści, jest trochę na wyrost.

18.11.2020 19:46

Basiu... tak czytam dyskusję... No ok.

To powiedz mi w jakim celu i po co to zablokowaliscie jako redakcja . Mamy prawo wiedzieć końcu to nasze treści... bo dla nas to utrudnienie nie ułatwienie.  Nie dziwcie się, że jesteśmy niezadowolone.

18.11.2020 20:19

Z uszanowaniem Basiu, ale nie mydl nam oczu takimi rzeczami. Mamy XX! wiek, jesteście wyjątkiem wśród wszystkich stron internetowych, gdzie redakcja chce kontrolować treści i mieć do tego wyłączność treści. Rozumiem, że prawo do dalszego publikowania naszych treści jest dla was priorytetem, ale wpadliście w przesadę, co właśnie wam wskazujemy. Obawiam się (jest to moja prywatna opinia), że przestarzałe zasady i regulamin był powodem odpływu użytkowników z PrzyslijPrzepis w ostatnim czasie.

Sięgnijmy do regulaminu : Podpunkt 9 ustępu czwartego pt. "Warunki korzystania z serwisu i rejestracja".

Po założeniu konta Użytkownik może zamieszczać, modyfikować w serwisie własne treści (...)

Jeśli mamy korzystać z pośrednika (redakcji) do edycji tekstów, w tym momencie tracimy prawo modyfikowania treści, a to kłóci się już z kilkoma podpunktami regulaminu.

18.11.2020 20:21

Dziewczyny, 

Tak jak napisała Basia - dane osobowe możecie edytować

Edycja przepisów nadal jest możliwa w kopiach roboczych - do czego cały czas zachęcam. Widzę, że jest to używane przez wiele osób. I jest to zaznaczone w regulaminie, który cały czas obowiązuje "Użytkownik może zamieszczać, modyfikować w Serwisie własne Treści, stosownie do funkcji dostępnych w Serwisie". Przepis to tylko jedna z form dodawania treści przez Użytkowników do serwisu. 

Edycja po publikacji przepisu jest możliwa przy kontakcie z redakcją. Jest tutaj Basia, jestem ja.

W przypadku dodatkowych pytań polecam się do kontaktu: magdalena.pomorska@burdamedia.pl

18.11.2020 20:24

Rozwiązań tego problemu mam już dwa, jakby usiąść i przeanalizować, znalazłoby się więcej:
- 30 dniowy czas na edycję dodanego przepisu - dlaczego 30? Bo tyle samo czasu czeka redakcja na żłożenie oświadczenia o braku woli przedłużenia licencji (ważne dla użytkowników - kto tego nie wie, musi szybko przeczytać).
- odblokowanie możliwości edycji przepisów na stałe, ale blokowanie możliwości edycji tych przepisów, które zostały już opublikowane (może to robić stażysta lub praktykant, dlaczego nie?)

18.11.2020 20:25

Dodam, co pisałam wcześniej już, technologicznie pracujemy nad rozwiązaniami, które będą funkcjonalne dla Użytkowników, jak i redakcji. Obecna sytuacja wynika z faktu, że niestety były osoby, które bez jakiejkolwiek konsultacji z redakcji edytowały przepisy łamiąc istotne punkty z zaakceptowanego przy rejestracji regulaminu.